מחאה חברתית חדשה בדרך לבירה: 5 ימים לפני הבחירות, התכנסו היום (חמישי) עשרות פעילים חברתיים סמוך לגן צ'ארלס קלור שבתל אביב - משם הם מתכוונים להתניע מחאה חברתית מגובשת וחדשה, שתחל בצעדה מהגן שתימשך כמה ימים - ותגיע עד למשכן נשיא המדינה בירושלים ביום הבחירות.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כ-20 בני אדם הגיעו ללוות את הפעילים החברתיים עם תחילתה של הצעדה. מדובר בפעילים המקדמים מטרות חברתיות שונות, שהתאגדו למפגן משותף - זאת למרות חילוקי הדעות על המסרים שיש להבליט במסגרת המחאה.

בין הצועדים ניתן היה למצוא תומכים במאבק הדיור הציבורי, רופאים-מתמחים, גננות, פעילים ממאבקי שכונות ומאבקי ההורים, נציגי מועצת התלמידים הארצית ומורים. במהלך הצעדה ייאספו על ידי הצועדים מכתבי אזרחים אל הנשיא.

"אנחנו לקראת סיומה של מערכת בחירות מסיתה ומתלהמת, שבה עסקו הפוליטיקאים בעיקר בהטלת רפש הדדית. מערכת בחירות נרקיסיסטית, שבה הפוליטיקאים דיברו כמעט רק על עצמם, לא ראו אותנו, לא ספרו אותנו, לא עסקו בבעיות שמעסיקות את הציבור הישראלי", אומר ברק לוי סגל, מיוזמי הצעדה.

"נביא את הבעיות של עם ישראל לנבחרי הציבור"

"במהלך הקמפיינים המלוכלכים שהיו פה בחודשים האחרונים, הפוליטיקאים שכחו שלכל בחירות יש מוצאי בחירות, וממדרגת ההסתה שהייתה כאן יהיה קשה מאד לרדת", הוסיף נתאי מורגנשטרן, גם הוא מיוזמי הצעדה.

"לכן אנחנו צועדים אל הנשיא, פעילים חברתיים של מאבקים המייצגים אוכלוסיה מוחלשת כמו גם מאבקים של מעמד הביניים - כדי לבקש ממנו שידרוש מהסיעות שמגיעות אליו במהלך המגעים הקואליציוניים שיעסקו לא רק בהרכבת הממשלה הבאה, לא רק בתפירת הג'ובים שלהם. שיראו אותנו, שיציעו פתרונות, שיטפלו - לפחות עכשיו - במה שמעסיק באמת את הציבור הישראלי".