התגובה הבוטה של המתנדב בפייסבוק
התגובה הבוטה של המתנדב בפייסבוק | צילום:

גל עכור נגד הקהילה הגאה - גם בשורות המשטרה: אתמול (שבת) העלה ח"כ ניצן הורוביץ ממרצ, שהצהיר שלא יתמודד לכנסת הבאה, פוסט לעמוד הפייסבוק שלו בו כתב: "מה יהיה עם הקהילה הגאה בכנסת הבאה? מאז שהודעתי שלא אתמודד, המון אנשים שואלים אותי מי ייצג אותם". אלא שעד מהרה זכה הפרסום הזה לתגובה בוטה במיוחד ממתנדב באגף התנועה של המשטרה - כזו שלא מצופה מאדם שתפקידו הוא לשרת את הציבור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"צודק. מי יטפל בנושכי הכריות ובלסביות?", כתב המתנדב בתגובה לפוסט של ח"כ הורוביץ. "מה עם הלסבית אורנה בנאי, היא מתאימה". והוא לא הסתפק בכך והוסיף: "אתה תחסר מאוד? לך הביתה לבן הזוג שלך, הוא מחכה לך עם כרית".

התגובה החריפה זכתה לתגובות נזעמות מגולשים שקראו אותה: "תגובה מזעזעת. כמה גועל באדם אחד?!", כתבה גולשת. אבי בוסקילה, גולש אחר שנתקל באמירה הבוטה של המתנדב, הגדיל לעשות - ומיהר להתלונן עליו.

התלונה בעמוד הפייסבוק של המשטרה
התלונה בעמוד הפייסבוק של המשטרה | צילום:

"שלום משטרת ישראל. אני תוהה מהו הקו התחתון להתבטאויות שאתם כארגון מוכנים לסבול?", כתב בוסקילה בעמוד הפייסבוק של משטרת ישראל בתגובה. "האם ראוי בעיניכם שעובד ציבור יתבטא בצורה פוגענית, שלא לומר אלימה?".

"כשפוליטיקאים מתבטאים ככה, לא מפתיע שגם שוטר במדים"

בשיחה עם חדשות 2 Online הבהיר בוסקילה שבכוונתו לוודא שאכן יטפלו במתנדב שהתבטא בחריפות כזו נגד הקהילה הגאה: "במשטרה הגיבו מיד ואמרו שהם בודקים את זה. שוטר במדים שמתבטא ככה? זו ממש חציית קווים. אנחנו חיים במדינה אלימה שבה פוליטיקאים מרשים לעצמם לטנף את הפה בלי לחשוב פעמיים, אז לא מפתיע שזה מגיע גם מלובש מדים פשוט".

"אין לי עניין שהוא יפוטר אלא שילמד ממעשיו", הבהיר בוסקילה, "כל זמן שמישהו לובש מדים, שיזכור איפה הוא משרת ומה הוא יכול להגיד או לא להגיד. אני לא מתכוון לוותר ואדרוש לקבל תשובות בעניינו".

מאגף התנועה של המשטרה נמסר בתגובה: "המשטרה רואה בחומרה את התנהגותו של המתנדב ועד לסיום הבירור בעניינו, התנדבותו במסגרת המשטרה הוקפאה באופן מיידי".

בהכנת הידיעה השתתף יונתן קאופמן.