חבילות נופש לעקבה, ארקיע (צילום: רויטרס, חדשות)
שני טייסים בתא הטייס גם ב"ארקיע" | צילום: רויטרס, חדשות

שני אנשי צוות בתא הטייס בכל רגע נתון - גם בחברת תעופה ישראלית: 3 ימים לאחר התקרית הקטלנית בטיסת "German Wings" מברצלונה לדיסלדורף, שבמסגרתה הוביל אחד הטייסים במכוון להתרסקות המטוס - והביא למותם של 150 נוסעים ואנשי צוות, עוד ועוד חברות תעופה מרעננות נהלים - והולכות על בטוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

לאחר שהתברר שתקרית ההתרסקות אירעה לאחר שהטייס הנוסף ננעל מחוץ לתא הטייס - החליטו חברות תעופה שונות כי מעתה והלאה, ישהו בכל רגע נתון שני אנשי צוות בתא הטייס - בהן חברת "Easy Jet", חברת הלואו-קוסט הנורווגית, " Norwegian Air Shuttle" וגם "Air Berlin" ו-"Air Canada". גם חברת "Lufthansa" הגרמנית, שבחברת הבת שלה אירעה התקרית, הודיעו היום שיאמצו את הנוהל.

טייס המשנה שריסק את המטוס, אנדראס לוביץ
הטייס שגרם להתרסקות המטוס הגרמני | צילום:

היום הצטרפה לחברות השונות גם החברה הישראלית "ארקיע", שהודיעה כי הנוהל הזה יחול על כלל טיסותיה, לאחר שהנוהל הזה לא היה נהוג בישראל: ״חברת ארקיע החליטה ליישם את הנוהל לפיו שוהים שני אנשי צוות בתא הטייסים בכל רגע נתון במהלך הטיסה. יישום הנוהל יתבצע תוך מספר ימים ובתיאום עם רשות התעופה האזרחית", נמסר בהודעת החברה.

בחברת "ישראייר" סירבו לחשוף האם ישנו את הנוהל - זאת מטעמי ביטחון: "כחברת תעופה ישראלית, ישראייר פועלת לפי הנחיות הביטחון של השב"כ, רת"א וגורמים אחרים. מטעמי ביטחון, לא נוכל לפרט על ההנחיות והפעולות הננקטות. המטוסים החדישים של ישראייר מצוידים במיטב הטכנולוגיה שחלקה אינה קיימת בחברות אחרות".

צוותי האיתור אחר המטוס בזירת התאונה, אמש (צילום: רויטרס)
צוותי האיתור אחר המטוס בזירת התאונה, אמש | צילום: רויטרסתגובה דומה התקבלה גם מחברת "אל על": "החברה פועלת על פי חוק הטייס ותקנות הטייס הנהוגות בארץ ובעולם".