חבורה של צעירים שטסה לחגוג יום הולדת לאחד מהם באילת, החליטה שאת החגיגות היא מתחילה עוד בטיסה. הצעירים שעלו לטיסת ארקיע השמיעו מוזיקה חזקה, רקדו במעבר ותופפו על דרבוקה כל הדרך דרומה. הנוסעים האחרים שסבלו מהרעש טוענים כי מלבד כריזה אחת - הצוות לא התערב ונתן לצעירים לעשות ככל העולה על רוחם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זאת היה חבורה של 15 איש בערך ששרו וחגגו יום הולדת למישהו", סיפר לחדשות 2 Online אחד הנוסעים. "אלה לא היו בני נוער, אלא אנשים בני 30 ו-40.  מיד אחרי שהסתיימה ההמראה אחד מהם צעק 'בואו נחגוג', הביאו זמבורה והתחילו להרעיש את כל המטוס". הטיסה התקיימה במטוס קטן יחסית מסוג ATR, עם 72 מושבים, כך שלנוסעים לא היה לאן להתרחק מהחבורה הרועשת.

לדברי הנוסע, לאחר ההמראה כרז אחד הדיילים על מנת שהזמבורה תובא אליו, והם אכן לא השתמשו בה יותר, אך במשך יתר הטיסה הפך המטוס למועדון מאולתר. "הם הוציאו דרבוקה, הביאו מגבר למוזיקה מהטלפונים הסלולריים שלהם, השמיעו מוזיקה בקולי קולות ורקדו במעבר", שחזר הנוסע. "הם הטרידו את הדיילות שניסו לשרת את הנוסעים באמירות פרובוקטיביות כמו 'רוצה לבוא אלי למלון', 'את יפה, אולי תשבי לידי', והצוות לא עשה להם דבר".

החגיגה החלה באוויר: מטוס ארקיע, ארכיון (צילום: רשות שדות התעופה יח"צ)
החגיגה החלה באוויר: מטוס ארקיע, ארכיון | צילום: רשות שדות התעופה יח"צ

הנוסעים סיפרו כי הרעש לא פסק במשך כל הטיסה מנתב"ג לאילת, ורק סמוך מאוד לנחיתה - הדייל הראשי כרז לנוסעים לשבת ונאלץ "לעבור במעבר ולהושיב אותם אחד אחד". "בין ההמראה לנחיתה היו 45 דקות של חגיגות שלהם, כששאר הנוסעים ממש סבלו. הנוסעים לא אמרו כלום כי הם ציפו שהצוות ישתלט עליהם, אבל עד הנחיתה הם אפילו לא ניסו".

מחברת ארקיע נמסר בתגובה: "על הטיסה המדוברת נכחה חבורת נוסעים שהתנהגה בניגוד לסטנדרטים מקובלים להתנהגות בציבור, לא כל שכן במהלך טיסה. צוות הדיילים (שלא יכול היה לצפות מראש את התנהגות נוסעים אלה) עשה כמיטב יכולתו לצמצם את המטרד ולתת שירות ראוי לנוסעים האחרים. התנהלות הקבוצה מנוגדת לקוד ההתנהגות והשירות אותו מעניקה החברה בטיסותיה, אנו מתנצלים על אי הנוחות שנגרמה".