"תודה שחושבים עליי", איילה שפירא (צילום: באדיבות המשפחה)
"תודה שחושבים עליי", איילה שפירא | צילום: באדיבות המשפחה

כבר שלושה שבועות שאיילה שפירא בת ה-11 מאושפזת בבית החולים לאחר שנפצעה אנושות מבקבוק תבערה שהשליך מחבל לעבר הרכב בו נסעה בשומרון עם משפחתה. אמש היא חזרה לדבר והיום (רביעי) פרסמה משפחתה מייל שכתבה, שבו הודתה לכל עם ישראל: "תודה לכולכם שאתם מתפללים עלי וחושבים עלי כל כך הרבה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זה נותן לי הרגשה מיוחדת, אין לי מילים להסביר כמה זה מרגש אותי", כתבה איילה במייל.

"צפויה לאיילה עוד דרך ארוכה", אמרו לחדשות 2 Online הוריה, אבנר ורות שפירא. "אנחנו מצטרפים למילותיה, ורוצים להוסיף תודה מיוחדת למשפחה שלנו, ולחברינו באלמתן ובמעלה שומרון, שעוזרים לנו מאוד, וכן לצוותים הרפואיים בשיבא שמטפלים בנו בעדינות ובמקצועיות".

לפני כשבועיים היא שבה לתקשר עם בני משפחתה שלא משים ממיטתה בבית החולים תל השומר. אמה של איילה סיפרה אז על הרגע המרגש: "היא התעוררה וזיהתה את אבא שלה. אני לא הייתי לידה ודיברתי אתה בטלפון. היא מגיבה לשאלות פשוטות כששואלים - אותה היא מרימה את היד ועונה עניינית".

היא ציינה כי תהליך השיקום שצפוי לבתה עוד יהיה ממושך: "יש רגעים שהיא שוקעת חזרה לחוסר הכרה. עוד יש לה דרך ארוכה מאוד לעבור".

זירת הפיגוע (צילום: צוות צחי - כוננים קרנ"ש)
זירת הפיגוע | צילום: צוות צחי - כוננים קרנ"ש

שני נערים החשודים בביצוע הפיגוע נעצרו

יומיים אחרי זריקת בקבוק התבערה לעבר רכבה של משפחת שפירא הותר לפרסום כי כוחות הביטחון עצרו שני חשודים בביצוע הפיגוע - שהודו בחקירתם כי ארבו לכלי רכב ישראלים והשליכו את בקבוק התבערה.

שעות ספורות לאחר הפיגוע הקשה עצרו שירות הביטחון הכללי וצה"ל שני נערים פלסטינים מהכפר עזון בשומרון, אחד בן 16 והשני בן 17. בחקירתם הודו השניים כי יצאו מעזון לכיוון הכביש המוליך ממעלה שומרון ליישוב אל מתן במטרה להשליך בקבוק תבערה לעבר כלי רכב.

הם המתינו בצד הדרך, הבחינו בכלי רכב הנעים על הציר ואז הדליקו את בקבוק התבערה והשליכו אותו לעבר אחד מכלי הרכב - שנפגע והתלקח. לאחר מכן, נמלטו השניים חזרה לכפר עזון.

כוח של יחידת דובדבן, שפעל במסגרת מבצע של חטיבת אפרים, לכד את שני החשודים. מח"ט אפרים, אל"מ גיא ברגר סיפר על המבצע: "מיד לאחר האירוע, בזכות מודיעין מדויק של השב״כ וביצוע מקצועי של יחידת דובדבן, פשטנו בכוחות גדולים על הכפר ועצרנו את המחבלים. צה"ל ימשיך לעשות כל שביכולתו להגן על תושבי הגזרה ולסכל פעולות טרור בעתיד".