הורי התלמידים נקראו להצביע ש"ס. אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
הורי התלמידים נקראו להצביע ש"ס. אילוסטרצ | צילום: חדשות 2

שיעור אסור: מנהלת בית ספר "תומר דבורה" באשדוד של רשת מעיין החינוך התורני שלחה מכתב להורים בו היא מנחה אותם להצביע למפלגת ש"ס במסגרת הבחירות המקומיות הקרבות. ההתגייסות האזרחית הזו עלתה לה בבירור משמעתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בימים אלה, כשמוטלת עלינו חובת האחריות לשמור על מחננו באחדות, לבסס ולחזק את הוראת מרן זצוק"ל, אנו פונים בקריאת קודשו: עלינו להמשיך ולהרים את קרן התורה ורצוננו והוראתו של מרן היתה לבחור ש"ס", כתבה המנהלת במכתב להורים.

עוד הוסיפה המנהלת: "נבקש מכל ההורים להיות נשמעים להוראת מרן, ואנו כבית הספר שפועל תחת רשת מעיין החינוך מחוייבים, משום הכרת הטוב למרן ולכל הפועלים ועמלים למען קיומה. עכשיו יותר מתמיד נחזק ונתחזק - נבחר יחדיו בש"ס".

המכתב שנשלח (צילום: צילום מסך)
המכתב שנשלח | צילום: צילום מסך

בעקבות המקרה, הורה מנהל המחוז החרדי במשרד החינוך לזמן את המנהלת לבירור משמעתי אצל המפקחת על בית הספר.

גורמים במשרד החינוך ציינו כי "מדובר בהתנהלות חמורה של בית הספר, שכן הוא ניצל את תשתיות המוסד החינוכי לצורך תעמולת בחירות, דבר אשר נוגד את חוק הבחירות (דרכי תעמולה, 1959 - איסור שימוש בתעמולה בחירות בנכסי ציבור לרבות במוסדות חינוך) ואת הוראות משרד החינוך (חוזר מנכ"ל - איסור תעמולת בחירות), לפיהם חל איסור בקיומה של פעילות פוליטית במסגרת בית הספר".

עוד הוסיפו במשרד כי "בכוונת המחוז לפעול במלוא החומרה וכן להורות למפקחים לרענן את הוראות החוק והנהלים בנושא אל מול בתי הספר, לקראת הבחירות לרשויות המקומיות אשר צפויות להתקיים בשבוע הבא".