כבר שמענו על מגישי טלוויזיה שהלכו לפוליטיקה, על בנקאים ועיתונאים ואנשי הייטק שנטשו את עיסוקיהם לטובת העשייה הציבורית. עכשיו, לקראת הבחירות לרשויות המקומיות, נחשפים עוד ועוד אנשי קריירה שמבקשים לעשות שינוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני לא באמת מתכוון להיכנס לפוליטיקה", מסתייג השחיין גל נבו המתמודד למועצת העיר ראשון לציון. "הצטרפתי לתנועה של ירוקים וצעירים שהמטרה שלה היא מאוד ברורה. כל החברים מעוניינים לגור בראשון לציון ולגדל את ילדיהם בראשון לציון, ורוצים לשפר את איכות החיים בעיר בהרבה מובנים. מעבר לכך, זו תנועה א-פוליטית".

לעומתו, השחקן הנרי דוד, החליט להשתתף במירוץ למועצת העיר פתח תקווה. "לתנועה שלנו קוראים 'ביחד', והיא מורכבת מחילונים, דתיים, ותיקים ועולים חדשים שרוצים מאוד לשנות את החלק החינוכי והתרבותי של העיר, כדי שלילדים שלנו יהיה מקום טוב יותר לגדול ולהתפתח בו".

לשני הפוליטיקאים החדשים ברור שבחירה בהם למועצות העיר תכביד על לוחות הזמנים הצפופים שלהם. "אני יודע מה חשוב יותר ומה פחות", אמר הנרי בריאיון לחדשות 2, "אני מתכוון להשקיע בכך את כל הזמן הפנוי שלי". בניגוד אליו, נבו מבהיר כי "זה לא על חשבון השחייה. אני ממשיך בשנה הבאה לאליפות אירופה בפול ווליום, וזו המטרה העיקרית. אבל בתור ספורטאי בגיל שלי, אני חייב אחרי כל מה שאני מקבל, גם לתרום בחזרה לקהילה מהידע שלי שצברתי, מהרבה נסיעות בעולם, מהלימודים בארה"ב. יש הרבה דברים שעוד לא נעשו, ואפשר לעשות פה, בלי יותר מדי תקציבים ופוליטיקה, פשוט עם אנשים שרוצים לעשות את זה".

והאם הם מכוונים רחוק וחושבים כבר היום על הכנסת? "אנחנו רוצים לתרום לקהילת פתח תקווה", אמר הנרי דוד, "אבל בסופו של דבר אנחנו גם רוצים לתרום לעם ישראל כולו, אז מה שצריך בשביל זה".