יונה יהב ראש עיריית חיפה
יונה יהב
יונה יהב

סיעה: טרם הוכרע
גיל: 69
מצב משפחתי: נשוי + 3
יונה יהב מסיים את הקדנציה השניה שלו כראש עיריית חיפה ומתמודד על כהונה נוספת. הוא יליד העיר, עורך דין במקצועו, ובעברו שירות קבע בצה"ל וכן כהונה בת שלוש שנים כחבר הכנסת ה-14 מטעם מפלגת העבודה.
ליהב עבר עשיר בתפקידים ציבוריים: בתקופת לימודיו כסטודנט היה יו"ר התאחדות הסטודנטים בישראל, שימש כדוברו של טדי קולק בזמן כהונתו כראש עיריית ירושלים, כסגנו של ראש עיריית חיפה עמרם מצנע וכיו"ר החברה הכלכלית לחיפה.

ד"ר עינת קליש רותם

סיעה: חיים בחיפה
גיל: 43
מצב משפחתי: נשואה + 2
עינת קליש רותם היא ילידת חיפה ואדריכלית במקצועה. בעברה שימשה כמרצה בבתי הספר לאדריכלות בטכניון ובאוניברסיטת תל אביב, משנת 2011  היא מכהנת כיו"ר עמותת האדריכלים בחיפה וכיום היא בעלת משרד עצמאי לאדריכלות ותכנון ערים. היא נחשבת למומחית בתחום חידוש ושיקום ערי תעשייה, ושמה דגש רב על סביבה וקהילה. היא שמה לעצמה כמטרה לקדם את הורדת  עלויות המחיה של התושבים בתחומים הציבוריים - תחבורה, חינוך ודיור.

עינת קליש רותם
עינת קליש רותם

ד"ר איתי גלבוע

סיעה: חיפה חדשה
גיל: 50
מצב משפחתי: נשוי + 4
מומחה בתחום הדמוקרטיה העירונית, בעל דוקטורט במדע המדינה ומרצה בנושא באוניברסיטת חיפה. ד"ר גלבוע עסק במהלך השנים בפעילות עירונית ופוליטית במסגרת תנועת העבודה, הוביל מטות בחירות וכיהן במהלך עשור כראש היחידה לפניות הציבור של עיריית חיפה. בשנים האחרונות עסק בניהול קרן השקעות ובפיתוח עסקי של פרוייקטים עבור חברות ציבוריות ועסקיות. לדבריה, תפעל סיעת חיפה חדשה לעצירת הנטישה של העיר חיפה ולגידול דמוגרפי משמעותי ומהיר.

איתי גלבוע
איתי גלבוע

יעקב בורובסקי
יעקב בורובסקי
יעקב בורובסקי

סיעה: מהפך
גיל: 62
מצב משפחתי: נשוי + 4
יעקב בורובסקי הוא ניצב בדימוס במשטרת ישראל, ומאחוריו שורה של תפקידי פיקוד בכירים, ביניהם מפקד משטרת חיפה, ראש אגף התכנון של משטרת ישראל ומפקד המחוז הצפוני. הוא עורך דין במקצועו, וכיום מתפקד כשותף בכיר במשרד עורכי דין. בורובסקי בעל תואר שני במדעי המדינה ובמנהל ציבורי, ושימש בעברו כיועץ בכיר למבקר המדינה.
גם בבחירות הקודמות לעיריית חיפה, בשנת 2008, התמודד בורובסקי מול ראש העיר יונה יהב, וזכה עם סיעתו ב-37% מקולות הבוחרים. כיום הוא מכהן כחבר מועצת העירייה.

 

מדלן - הכל על בתים ושכונות

שלמה גלבוע

סיעה: די
גיל: 63
מצב משפתי נשוי + 2
גלבוע הוא יליד חיפה ובעל עבר עשיר של עשיה ופעילות ציבורית בעיר. הוא מכהן כחבר מועצת העיר חיפה וחבר בכיר בהנהלת העירייה, יו”ר שקמונה (חברה ממשלתית עירונית לשיקום הדיור), יו”ר פארק מדעי החיים וסגן יו"ר חברת יפה נוף. הוא איש עסקים ובעל חברות תקשורת ואנרגיה, והוא מתמחה בפתרונות אנרגיה חלופית.

זאב סילס

סיעה: תקווה לחיפה                                                                            

גיל: 40

סילס, יליד חיפה, מהנדס תעשיה וניהול ויו"ר ארגון הסטודנטים הארצי בעבר, הוא חבר מועצת העיר בחמש השנים האחרונות ומכהן כיו"ר ועד בעלי העסקים בעיר התחתית. הוא עוסק ביזמות בתחום התיירות והקים ומנהל בית הארחה בעיר התחתית.  כמו כן, הוא מכהן כחבר דירקטוריון הכרמלית וועדות הכספים, הנכסים, והמכרזים העירוניות וחבר בהתאחדות המלונות חיפה. 

עוד ברשימות למועצה: מפלגת העבודה; בל"ד (אלתג'מוע אלווטני אלחיפאוי); חד"ש – החזית הדמוקרטית לשלום ולשוויון; שדולת גמלאים חיפה; אוהבי חיפה בראשות ישראל סביון; הבית היהודי; לב בראשות ליאון בן מרגי; חיפה ביתנו; הליכוד בראשות שמשון עידו; מרצ חיפה; קרית חיים אחת; אהבת ישראל חיפה אחת; רמי לוי למועצת העיר; יש עתיד צעירי חיפה; כולנו חיפאים; מועצת תושבי חיפה; חיים בחיפה בראשות ד"ר עינת קליש רותם; קול השכונות; הירוקים של חיפה; יהדות התורה – שס – אחדות למען כולם.