רון חולדאי

רון חולדאי (וידאו WMV: KateRiep_Godbye)
וידאו WMV: KateRiep_Godbye

גיל: 64

מצב משפחתי: נשוי ואב לשלושה

תפקיד נוכחי: ראש עיריית תל אביב.

חולדאי מכהן כראש עיריית תל אביב ב-15 השנים האחרונות,  קדנציה שלישית ברצף. לאחר שגדל בקיבוץ חולדה בשפלה, שירת חולדאי במשך 26 שנים כטייס קרב בחיל האוויר והשתחרר בדרגת תת אלוף. בהמשך כיהן כמנהל בית הספר התיכון הגימנסיה הרצליה בתל אביב, משם עבר לפוליטיקה ומאז 1998 הוא עומד בראשות סיעת "ת"א אחת".

במהלך כהונתו בתפקיד הנהיג חולדאי את הקמת שבילי האופניים בעיר, והטיילת החדשה לאורך חופי העיר ושיפר את פני העיר משמעותית ועם זאת, גם זכה לביקורת על פינוי אוהלי המחאה החברתית ברוטשילד ויחסו לפעילים החברתיים.

אחד הנושאים הדרמטיים שעשויים להכריע את הבחירות הקרבות הוא שאלת סגירת החנויות לממכר מזון בשבת. רבים ממצביעיו של חולדאי הודיעו שלא יתנו לו את קולם אם לא ישנה את חוק העזר העירוני באופן שיאפשר פתיחת חנויות בשבת, למרות פסיקת בית המשפט העליון בחודש שעבר.

מדלן - הכל על בתים ושכונות

ניצן הורוביץ

ניצן הורוביץ (צילום: KateRiep_Godbye)
צילום: KateRiep_Godbye

גיל: 48

מצב משפחתי: מתגורר עם בן זוגו

תפקיד נוכחי: חבר כנסת מטעם מרצ.

הורוביץ, עורך דין ועיתונאי במקצועו ויליד ראשון לציון, הוא התקווה היחידה של מתנגדי חולדאי לשבור את ההגמוניה של ראש העיר בשנים האחרונות. בחודש מאי הודיע הורוביץ כי מוכן לוותר על מושבו החמים בכנסת לטובת עמידה בראשות העיר בה הוא מתגורר והודיע כי יתמודד לתפקיד.

הורוביץ, המגדיר עצמו כפעיל חברתי וסביבתי כיהן כחבר בהנהלת האגודה לזכויות האזרח. כמו כן, שימש כיו"ר ועדת עובדים זרים בכנסת, עמד בראש השדולה לשיוויון אזרחי ופלורליזם, השדולה למאבק בהומופוביה, השדולה להצלת ים המלח ועוד.

אהרון מדואל

אהרון מדואל, מתוך עמוד הפייסבוק של תנועת "עיר לכולנו"  (צילום: KateRiep_Godbye)
צילום: KateRiep_Godbye

גיל: 52

מצב משפחתי: נשוי ואב לארבעה

תפקיד נוכחי: יו"ר תנועת "עיר לכולנו", מזכיר ועד שכונת "כפר שלם" ועובד כקבלן רשום. 

מדואל, חבר תנועת הליכוד שומר מסורת הינו פעיל בולט במאבקי תושבי דרום תל אביב. ב-11 השנים האחרונות הוא מכהן כמזכיר ועד "כפר שלם" וכיום עומד בראש מאבק תושבי כפר שלם נגד פינוי התושבים לטובת פיתוח נדל"ן באזור. בחמש השנים האחרונות הוא כיהן כחבר מועצת העיר ת"א. 

 

עוד ברשימות למועצה: מפלגת העבודה (אמת); סיעת דרום העיר (דר); כח לגמלאים (זך); תנועת מהפך ירוק בת"א (חי); רשימת יאפא (יף); שימו לב הורים בהובלת ציפי ברנד, רותי רוסו ואור אלתרמן (לב); הליכוד ביתנו בראשות ארנון גלעדי (מחל); רשימת הורים (נ); תל אביב בטוחה בראשות שלמה מוסלאי (נץ); בני בביוף אלי מינוב והשכונות (ף); יש עתיד בת"א יפו בראשות דן להט (פה); מדינת תל אביב בראשות ישראל גודוביץ' (ץ); הרשת החברתית בראשות דוד כהן (ץף); רוב העיר רשימת הצעירים של ת"א עם אסף זמיר (צ'); צדק חברתי בראשות כרמלה עוזרי (צד); עיר ללא גבולות (ק); שוויון לכולם (קץ); הירוקים בראשות מיכאל רועה (רק); ביחד ת"א יפו שס, הבית היהודי, יהדות התורה, חב"ד וארגוני התשובה (שגב).