אורן זריף דדי'ס אולפני צילום
יימגר את שפעת החזירים? זריף | צילום: דדי'ס אולפני צילום

המטפל העל-טבעי אורן זריף החליט למגר אחת ולתמיד את שפעת החזירים, בדרך מאוד לא שגרתית - תליית חזירים מהרגליים על מסוק שטס באוויר.

זריף שלח לאחרונה מכתב לסגן שר הבריאות יעקב ליצמן, בו הוא טוען כי כבר הצליח לנטרל 80% ממגיפת שפעת החזירים בעזרת כוחותיו בשיטת ה"ביו-אנרגיה". כדי לנטרל את ה-20% הנוספים של המחלה, זריף מבקש ממשרד הבריאות את הבקשה הבאה: לטוס בשמי הארץ בהליקופטר כאשר חמישה חזירים תלויים ברגליהם בתחתית המסוק וראשם מוטה כלפי מטה.

למרות הבקשה המוזרה, זריף ניסה להרגיע: "כמובן שהחזירים יהיו תחת השפעה מוחלטת של הרדמה, כדי למנוע סבל מיותר מהם". המטפל הייחודי אף מבהיר כיצד הוא מתכוון למגר את השפעת בכל העולם: "אזדקק למסוק כדי לטוס במשך כשעה מדי יום במקומות המועדות לפורענות שפעת החזירים, ובעזרת כוחותי לשאוב את הווירוסים של המגפה לתוך החזירים שמונפים ותלויים מהמסוק", הסביר.

"בזמן המעשה תבוצע פעולה לנטרול המגפה. אלמלא אעשה כן, המגיפה עלולה לפרוץ למימדים גבוהים הרבה יותר. במהלך פעולת הנטרול, התדר השלילי של המחלה יוחדר לחזירים המונפים במסוק. צפוי כי פעולת מנע זו תחסוך מיליוני שקלים לקופת המדינה".

תנו לחיות לחיות: זאת התעללות בבעלי חיים

בתגובה למכתב המאוד לא שגרתי ששלח זריף לשר הבריאות, שלח היועץ המשפטי של עמותת "תנו לחיות לחיות" עו"ד יהושע (ג'וש) רוטברט מכתב תגובה לזריף בו הוא דוחה בתוקף את הרעיון ה"מוזר" שלו, בלשון המעטה.

"אנו רוחשים כבוד לפועלך, ולהצעתך לנטרל את מגיפת שפעת החזירים", כתב היועץ המשפטי. "יחד עם זאת, הצעתך לקשור חזירים ברגליהם לחלקו התחתון של מסוק, ולטוס כך בשמי הארץ, הינה הצעה פסולה, עקב היותה התעללות בבעלי חיים, האסורה על-פי חוק".

"גם הרדמת החזירים, אין בה כדי למנוע את קיום יסוד ההתעללות בבעלי החיים...בימים אלו, בהם פושה אלימות בבעלי חיים חסרי ישע, אנו חרדים מפעילויות העלולות להביא לפגיעה בבעלי חיים, ונשמח אם תבחן דרכים חלופיות לפעול למניעת התפשטות המגיפה".