במשטרה אמנם כבר רגילים לעבריינים המנסים להתנגד למעצר, אבל לציפורים עקשניות - הם רגילים הרבה פחות.

במהלך היום קיבלה המשטרה דיווח מאופנוען-ים מודאג שבמהלך שהייתו במים הבחין בשקנאי פצוע שוחה מול חופי תל ברוך. השוטרים הימיים, שלרוב עוסקים בעבירות של הברחה וחילוצי אוניות, לא רגילים להתמודד עם חילוץ ציפורים פצועות. כאשר ניסו השוטרים ללכוד את הציפור העיקשת, הציג השקנאי לחימה אינטנסיבית ולא אפשר לשוטרים ללכוד אותו עם הרשת הקטנה שהיתה ברשותם.

"משהו בכנף שלו היה לא בסדר", סיפר הערב פיני סולרסקי, מפקד השיטור הימי של תל אביב, לחדשות 2 באינטרנט. "ניסינו ללכוד אותו מבלי לגרום לו נזק אך הוא נלחם ולא ויתר. לבסוף אזקנו לו את הרגליים עם אזיקונים ועטפנו את המקור שלו עם איזולירבנד. כאשר משינו אותו לסירה תהינו מה אפשר לעשות אותו, מאחר ואין נהלים ברורים לחילוץ שקנאים".

לבסוף הועבר השקנאי לטיפול וטרינר הספארי, שם התברר כי הוא סובל מפציעת ירי, ככל הנראה של חקלאי.

רשות הטבע והגנים אישרה

מדי שנה חולפים בישראל עשרות אלפי שקנאים במהלך נדודיהם, כשחלק גדול מהתפריט הישראלי כולל דגים מתוך בריכות גידול דגים פרטיות. השקנאים הרעבים גורמים לנזק כלכלי רב למגדלי הדגים, שלעיתים יורים בהם על מנת להרחיקם מהשלל האטרקטיבי.

הבוקר דווח כי רשות הטבע והגנים אישרה לחקלאים לירות כדורים חיים במקום כדורי סרק, שמטרתם להפחיד. בשיטור הימי מרוצים ההצלחה. "הצלנו עוד נפש אחת בישראל", אומר סולרסקי. "זאת, למרות שעל פי תנועת השקנאים בעולם בהחלט אפשר להעריך שהוא תושב זר".