בגיל 32, חלמה הזמרת והיוצרת הישראלית לימור שרוני על קריירה בינלאומית. לפני כחודשיים היא טסה ליפן כדי לחתום על חוזה בינלאומי להופעות - אבל תאונת דרכים קשה שעברה שם, בה נפצעה באורח אנוש, ריסקה את שאיפותיה לרסיסים. את הפרשה העצובה מביא היום העיתון "ידיעות אחרונות".

תאונת הדרכים התרחשה בסוף נובמבר האחרון ביפן, ומאז היא מאושפזת בבית חולים בטוקיו. לימור נאלצה לעבור ניתוחים סבוכים במוחה ובאיברים אחרים בגופה, והיא עדיין מתקשה לתקשר עם הסובבים אותה.

אין תמונה
לימור שרוני. "בת ערובה" ביפן

אבל אם לא די בכך, מצאה עצמה לימור במרכזה של מאבק משפטי בין אביה שמתגורר בארצות הברית ומעוניין להעבירה לטיפול בקרבתו, לבין בני משפחתה האחרים וחבריה של לימור - המעוניינים שתשהה בארץ ותשוקם בישראל.

בבית החולים החליטו: אף אחד לא יוציא את לימור

אביה של לימור מתעקש שלא להיענות לדרישות הצד השני, למרות שבינו ובין בתו התנהל במשך השנים קשר רופף. בעקבות סערת הרוחות החליטו בבית החולים היפני שבו היא מאושפזת שלא לאפשר לאף אחד מהצדדים להוציאה למקום אחר, עד להודעה חדשה.

בכירים בישראל נרתמו לסייע לקרובי משפחתה של לימור שמעוניינים להביא ארצה. בין היתר, מדובר בשר החוץ אביגדור ליברמן ובמספר חברי כנסת אחרים.

שגריר ישראל בטוקיו, נסים בן-שטרית, מנהל מגעים עם השלטונות ביפן כדי לאפשר את הטסתה של לימור לארץ כפי שדורשים חבריה, ששוהים לצד מיטתה במשמרות במשך 24 שעות. נוסף על כך, העבירה אתמול שגרירות ישראל בטוקיו מסמך רשמי לרשויות ביפן שבו היא מצדדת בעמדתם - וגם המשפחה נקטה צעד דומה.

אלא שלא רק מדינת ישראל פועלת בזירה המדינית. לימור מחזיקה באזרחות כפולה ישראלית-אמריקנית - ואביה הוא אזרח ארצות הברית בעצמו. בשל כך, דואגים בשגרירות האמריקנית בטוקיו שלא יפגעו בזכויותיו של האב.

אחד מקרובי משפחתה של לימור אמר לנוכח המצב העגום שאליו נקלעה כי מדיניות בית החולים ביפן הפכה, הלכה למעשה, את המוזיקאית הפצועה ל"בת ערובה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק