מת אחרי הלידה. ארכיון (צילום: שי פרנקו)
עברה צילום ומתה במפתיע, ארכיון | צילום: שי פרנקו

דלקת בדרכי השתן הובילה למוות? גילה אוחיון, אם לשלושה ילדים מאשקלון, מתה אתמול בבית החולים "ברזילי" בעיר, דקות ספורות לאחר שיצאה מבדיקת סי-טי שגרתית. כך מדווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

גילה בת ה-47 אושפזה ביום חמישי האחרון לאחר שהתלוננה על כאבים. היא אובחנה כסובלת מדלקת בדרכי השתן וקיבלה טיפול רפואי במחלקה הפנימית. אתמול היא עברה צילום סי-טי באזור הבטן, אולם זמן קצר לאחר מכן ניגשה לדלפק האחיות, התלוננה על כאבים - ותוך מספר דקות התמוטטה על הרצפה.

הרופאים שהוזעקו למקום ביצעו בה החייאה וניסו להציל את חייה, אך בתוך זמן קצר הם נאלצו לקבוע את מותה במחלקה לטיפול נמרץ.

בני המשפחה: "לא טיפלו בה כראוי"

ארכיון (צילום: חדשות 2)
בית החולים ברזילי. מוות מסתורי | צילום: חדשות 2

בני משפחתה של גילה זועמים על הטיפול שקיבלה וטוענים כי מדובר ברשלנות. "היא הייתה אישה בריאה ומאושרת ובסך הכל התאשפזה בגלל דלקת פשוטה - לא טיפלו בה כראוי", אמרו בני המשפחה. "לא יכול להיות שאישה צעירה מתה ככה רק בגלל דלקת, אנחנו דורשים הסברים ולא ברור לנו איזה תרופות נתנו לה - היא הייתה רגישה לתרופות כמו אקמול".

מנהל בית החולים ברזילי, ד"ר חזי לוי, אמר בתגובה כי "הנושא נמצא בבדיקה במחלקה וכי הטענה שהמטופלת נפטרה מלקיחת אקמול אינה נכונה". עוד ציין כי "אחת האפשרויות היא שהמטופלת הייתה רגישה לחומר שניתן לה לפני צילום הסי-טי". בבית החולים הדגישו כי סיבת המוות המדויקת תיוודע בימים הקרובים.

בשבוע שעבר באותו בית חולים: אם ל-4 מתה בניתוח קיסרי

יולדת בת 34 ממשפחה מוכרת באשקלון, שהגיעה למחלקת יולדות בבית החולים "ברזילי" לפני כשבוע לצורך ניתוח קיסרי מתוכנן, נפטרה על שולחן הניתוחים. בני משפחתה של האישה קיבלו בתדהמה את ההודעה על מותה, גופתה הועברה למכון לרפואה משפטית לביצוע נתיחה שלאחר המוות.

בבית החולים בודקים מה גרם למותה של האישה, תושבת אשקלון, נשואה ואם לארבעה ילדים - כולם נולדו בניתוחים קיסריים. מבדיקה ראשונית נראה שבמהלך הלידה התפתח סיבוך נדיר שהתבטא בקריסת מערכות - ככל הנראה כתוצאה מתסחיף מי שפיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק