כמעט מחצית מחייו של נבו פיק, בן שלוש וחצי, עברו במסדרונות של בית החולים שניידר לילדים. עוד לפני שהספיק לחגוג שנתיים, גילו הרופאים סרטן בחלל בטנו, מסוג נוירובלסטומה - הפוגע בעיקר בילדים בגיל הרך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לקח לנו בערך חודשיים להבין מה מדובר", אומר ניר פיק, אביו של נבו. "זו לא הייתה ההשערה הראשונית של הרופאים". גם אמו, מיכל, מספרת על התדהמה שאחזה במשפחתה לנוכח הגילוי הבריאותי הקשה: "כל החיים משתנים. מתעוררות הרבה חרדות שאי אפשר פשוט לטאטא מתחת לשטיח. באיזשהו שלב, אחרי השוק הראשוני של סרטן וכמה זה מפחיד התעשתנו והתחלנו לפעול".

בארץ אין מומחה המסוגל לבצע הניתוח מציל החיים

לאחר סדרה של טיפולים קשים - נבו הצליח לנצח את הסרטן. במשך שמונה חודשים הוא היה נקי מהמחלה, אך בבדיקת אולטרסאונד שגרתית גילו הרופאים כי הגידול חזר - במלוא עוצמתו. עם זאת, לאף אחד מהמומחים בארץ אין את הניסיון כדי לנתח את נבו ולהציל את חייו. הדרך היחידה היא לטוס למומחה בארצות הברית שהסכים לבצע את ההליך המורכב.

כעת, מנסה המשפחה לגייס את הכסף לטיפולים. החמ"ל הוקם בבית המשפחה בקיבוץ כפר מנחם, ודף הפייסבוק שהקימו זכה כבר לאלפי שיתופים."היעד שהצבנו הוא בין 2 ל-2 מיליון וחצי שקלים", אומר סביו של נבו, יורם. "נכון ליום חמישי האחרון - אנחנו נעים סביב מיליון ומאה אלף שקלים".

לכשיגויס הסכום, ישכב נבו על שולחן הניתוחים בניו-יורק, כשהוא מורדם במשך שעות. לאחר מכן תצפה לו החלמה קשה ומורכבות, מלווה בטיפולים. אולי, כשיחלים באופן מלא, יוכל לשוב ולבצע את הפעולות הבסיסיות ביותר עבור ילד בגילו - וללכת בכל בוקר לגן במקום לבית החולים.

לתרומות:

באתר עמותת "קו לחיים"

בדף הפייסבוק "יחד נציל את נבו"