סוף עצוב: פנטה מהרטו, היולדת בת ה-25 שמצבה הידרדר לאחר הניתוח הקיסרי שעברה במהלך סוף השבוע, נפטרה הבוקר בבית החולים "הלל יפה" בחדרה. "לצערנו, כל מאמצי הצוות להציל את היולדת עלו בתוהו", הודיעו היום בבית החולים. "אנו משתתפים בצערה של המשפחה".

היולדת הייתה מאושפזת בארבעת הימים האחרונים בחדר טיפול נמרץ, כתוצאה מסיבוך עקב ניתוח קיסרי שעברה ביום חמישי בלילה. היולדת, שהגיעה לבית החולים בריאה לחלוטין ובהכרה מלאה, אושפזה לאחר הניתוח לאחר שמצבה הידרדר, והבוקר היא נפטרה כאמור בשעות הבוקר המוקדמות.

"הצעירה הגיעה למרכז הרפואי, לאחר שנקבע עבורה תאריך לביצוע ניתוח קיסרי", אמרו אתמול בבית החולים. "הניתוח בוצע בהצלחה על ידי רופא בכיר במחלקה, ולאחריו הועברה היולדת להשגחה במחלקת היולדות בקרבת תחנת האחיות, כמקובל". אולם כאן, כך נראה, משהו השתבש.

בבית החולים אמרו כי בהתאם לנהלים הקפדניים, התבצעו אחת לשעה וחצי עד שעתיים ביקורות ליולדת על ידי אנשי צוות המחלקה. "לאורך כל הביקורת היא דיווחה כי היא מרגישה בטוב, למעט כאבים שהיו תוצר נלווה של הניתוח. לא נצפו סימנים חריגים כלשהם". בעקבות מצבה המשתפר של היולדת, עזבה אותה אמה ושבה לביתה על מנת לנוח. "הבת לא התלוננה על כאבים מיוחדים", הדגישה האם בפי הצוות הרפואי.

המקרה דווח למשרד הבריאות

אולם בביקורת הבאה שנערכה לצעירה, בשעה חמש וחצי בבוקר, זוהתה היולדת שוכבת במיטתה שלא בהכרה. "צוות החייאה הוזמן מיד והאישה הובהלה לחדר ניתוח, שם נתגלה שטף דם בבטנה", סיפרו בבית החולים. "היא נותחה על ידי מנהל המחלקה ומנהל יחידת הטראומה. לאחר הניתוח מצבה התייצב והיא הועברה במצב קשה מאוד לטיפול נמרץ כללי".

במהלך הניתוח קיבלה האישה מנות דם רבות ותרופות מיוחדת נוגדת קרישה, בשל איבוד הדם הרב במהלך הניתוח. "למרות מאמצי הצוות, מצבה של האישה מוסיף להיות קשה ונשקפת סכנה לחייה", אמרו הערב בבית החולים.

עם זאת, עדיין לא ברורה הסיבה להידרדרות הפתאומית במצבה של האישה אך הדבר נבדק. "ההשערה היא שככל הנראה מדובר בסיבוך אפשרי הכרוך בניתוח קיסרי", אמרו בבית החולים. בבית החולים עדכנו על המקרה כבר אתמול למשרד הבריאות.