העובדה שהעישון פוגע בבריאות לא חדשה גם לצרכני הסיגריות הכבדים ביותר, אבל פיתוח ישראלי - ויוצא דופן באופיו - צפוי להיות בשורה חיובית למדי עבור מי שביקשו להיפטר מההרגל המזיק ולא הצליחו עד היום.

התלווינו לדבורה, מעשנת כבדה כבר 45 שנים. תחילת הטיפול נראית מעט משונה - וכולל מה שנראה כמו סוג של התגרות: לימור, דוקטורנטית למדעי המוח וחוקרת במחקר מדליקה סיגריה ונושפת את העשן על פניה.

השיא הגיע רק אחר כך: דבורה חבשה על ראשה קסדה - שבאמצעותה העביר פרופ' צנגן פולסים אלקטרומגנטיים המשפיעים על האזורים הספציפיים במוח שקשורים לכמיהה לעישון.

"הרגשתי סוג של כאב בגבות"

"זה בום בום בום כזה... זה נראה לי ממש לא נעים", תיארה דבורה את החוויה. "הפעם הראשונה הייתה מאוד מוזרה, הרגשתי בפס הגבות הרגשתי סוג של כאב".

הסליל המגנטי בקסדה יחד עם גירוי העשן מהסיגריה של לימור הורגים, למעשה, את התשוקה לניקוטין לאחר סדרה של כ-15 טיפולים יומיים בני רבע שעה.

טיפולים בזרמים אלקטרומגנטיים למוח כבר הוכחו יעילות נגד דיכאון, אבל המחקר כאן עדיין לא הסתיים - כך שמידת האפקט של הקסדה שפותחה לגמילה מעישון עדיין לא ברורה. בכל זאת – ייתכן שיש כאן בשורה גדולה.

אז אם גם אתם מעשנים כבדים ללא בעיות פסיכיאטריות, שלא מצליחים להיגמל ורוצים להשתתף בניסוי – ביחידת המחקר של בית החולים הפסיכיאטרי בבאר יעקב ישמחו לשלב אתכם ללא עלות, ואולי סוף סוף – תצליחו להיגמל מההרגל שמזיק לבריאותכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק