הגשמים העזים שהחלו לרדת בסוף השבוע הם רק ההקדמה לקראת המערכת החורפית שעתידה לפקוד את אזורנו החל מיום ד' הקרוב. כבר היום (א') נתנה המערכת החלשה יחסית את אותותיה כשבבקעת בית שאן דווח על רוחות חזקות שגרמו לנזק ממשי לרכוש. גם בנהריה דיווחו תושבים על כמויות גשמים גדולות שהביאו להצפות במספר רחובות בעיר. יחד עם זאת, מרשות המים נמסר כי מפלס הכינרת נותר ללא שינוי מסוף השבוע שעבר.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אלי אלקלעי, רכז הביטחון ביישוב תל תאומים, סיפר בשיחה עם חדשות 2 Online: "נגרמו הרבה נזקים; הייתה ממש סערה - כמו טייפון - במשך חמש דקות לערך שהעיפה גגות ועצים. זה לא היה רק גשם. החממות התרוממו באוויר. זה היה משהו מדהים ולא רגיל". אלקלעי אמר כי לפי שעה קשה לו להעריך את הנזקים. "זה אדיר".

ראש מועצת עמק המעיינות ואנשי המטה שלו מסיירים כעת יחד עם הנהלת מושב תל תאומים בישוב כדי לאמוד את הנזקים ולסייע לתושבים שביתם נפגע. עובדות המחלקה לשירותים חברתיים נמצאות גם הן ביישוב ונפגשות עם התושבים. יחד עם זאת, אנשי משרד החקלאות אומרים את הנזקים בחממות ואנשי חברת החשמל הגיעו לשטח.

הצפות בנהריה, ארכיון (צילום: המייל האדום)
הצפות בנהריה | צילום: המייל האדום
"לקשור סככות ולפנות עצים". ארכיון
"עצים עפו" | צילום:


אבי, תושב רחוב האשכול בנהריה שהוצף הבוקר, סיפר גם הוא על שראו עיניו. "בכל שנה זה חוזר על עצמו והרחוב מוצף. השנה זה היה יותר גרוע מהרגיל. זה התחיל מאמצע הרחוב ואי אפשר היה לעבור בכלל. יצאתי לפנות בוקר מהבית וכל הרחוב היה פשוט מוצף. זה לא אמור לקרות".

אך כל זה הוא ככל הנראה רק טעימה לפני הדבר האמיתי: מחר יהיה מעונן חלקית ועדיין ייתכן גשם מקומי וקל. הטמפרטורות יוסיפו לרדת. בשלישי יהיה מעונן חלקית ותחול ירידה קלה נוספת בטמפרטורות והן יהיו נמוכות מהרגיל בעונה; ברביעי גשום וסוער מהצפון ועד הנגב עם שלג בחרמון, ייתכנו שטפונות והצפות ובחמישי מזג האוויר יוסיף להיות גשום וסוער, יהיה קר מהרגיל וייתכן שלג בהרים.

נערכים גם למנוע נזקים (צילום: אביחי גורן)
נזק לחממות בבקעת בית שאן | צילום: אביחי גורן
נזק גם לבתים (צילום: מועצה אזורית עמק המעיינות)
נזק גם לבתים | צילום: מועצה אזורית עמק המעיינות

בשעות הבוקר ירדו גשמים מלווים ברוחות חזקות בצפון ובמרכז, במשך היום צפויים גשמים מלווים בסופות רעמים ובצפון הנגב ייתכן גשם מקומי. הטמפרטורות יירדו מעט: בקצרין מ-10 מעלות בבוקר ועד 14 בצהריים, בחיפה 13 עד 15, בתל אביב 15 עד 19, בירושלים 9 עד 12. בבאר שבע 9 עד 18 ובאילת 24 מעלות בצהריים. גובה הגלים בים התיכון 1.20 מטרים ועד 2 מטרים, טמפרטורת המים 23 מעלות.