"זה היה נראה כאילו העובר מנופף לנו 'תצילו אותי'" - במילים אלו מתאר ד"ר ינון גלבוע, רופא בכיר באגף נשים ויולדות בבית החולים "שיבא" בתל השומר, את הדרמה שקרתה במחלקת היולדות ביום ראשון האחרון.

רוצים לקבל קטעי וידאו נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הינדי גרוס, בת 34 מפתח תקווה, הגיעה ביום ראשון לבית החולים לבדיקה, יום לפני שהייתה אמורה לעבור ניתוח קיסרי וללדת את בתה הקטנה. את רוב הבדיקות השגרתיות עברה בהצלחה, עד שהגיעה בדיקת האולטרה-סאונד. "פתאום בבדיקה ראיתי את העובר אוחז במשהו שלא היה מחובר לכלום", אמר ד"ר גלבוע לעיתון "ידיעות אחרונות", שהביא את הסיפור הבוקר.

"היה ברור שזה לא חבל הטבור כי הממצא ריחף בתוך הרחם והעובר תפס אותו", הוסיף גלבוע. בסרטון הווידאו של בדיקת האולטרה-סאונד שהגיע לידי חדשות 2 באינטרנט, ניתן לראות את מה שתיאר הרופא: העובר מחזיק ב"חפץ" כלשהו ומנופף בו כאילו היה צעצוע.

"ראיתי את האצבעות שלה ומשהו מתנדנד לה ביד"

האב והתינוקת שנולדה בשלום לאחר שהיתה בסכנה (צילום: חדשות 2)
האב והתינוקת שנולדה בשלום לאחר שהייתה בסכנה | צילום: חדשות 2

סביב היולדת החלה תכונה רבה בבית החולים. "ראיתי על המסך את האצבעות שלה, ומשהו מתנדנד לה ביד", סיפרה האם הטרייה. "הרופא קרא לרופאים נוספים לראות את ה'אטרקציה', מה שמצד אחד הבהיל אותי כי לא ידעו מה זה בדיוק, ומצד שני הצחיק אותי כי זה נראה ממש מיוחד".

הרופאים חשבו שהם יודעים במה מדובר, למרות שלא נתקלו קודם לכן בתמונה כל כך יוצאת דופן בבדיקת האולטרה-סאונד. החשש היה שמדובר בהיפרדות שליה, מצב בו השליה מתנתקת מהרחם, ואז נפגעת אספקת החמצן של העובר. כתוצאה מכך עלולה האם לסבול מהפרעות בקרישת הדם.

לאחר מספר בדיקות קצרות, הוכנסה היולדת לניתוח קיסרי דחוף, שם התברר שאכן מדובר בהיפרדות שליה וכי ה"חפץ" שהחזיק העובר הוא לא אחר מקריש דם בגודל 7 ס"מ. "היה כאן נס גדול שהציל אותי", סיכמה האם המאושרת כשהיא אוחזת בבתה הקטנה.