וושינגטון משנה כיוון בנושא הסמים הקלים (צילום: AP)
המלצות למריחואנה חולקו ללא פיקוח | צילום: AP

במרכז הרפואי אסף הרופא פועלת מרפאה לחולי סרטן, שהעניקה המלצות לשימוש בקנאביס - גם לחולים שכלל לא סבלו מהמחלה. לאחר שהוענקו יותר מ-500 המלצות הוחלט להעניק שירות במקום רק לחולים האונקולוגים, כך פורסם בתכנית "יהיה בסדר" בגלי צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מי שעומד בראש המרפאה לאיזון כאב לחולים אונקולוגים הוא ד"ר ג'וני גרינפלד, שהוכשר לטיפול רק בחולי סרטן - ולא באוכלוסיה רגילה. אך לאחר פתיחת המרפאה התברר כי חולים שסובלים גם ממחלות אחרות הגיעו אליו - כדי לקבל המלצה למשרד הבריאות לשימוש במריחואנה רפואית.

לטענת בית החולים, בניגוד להנחיות התקבלו במקום חולים שהיו צריכים להיות מטופלים במרפאת כאב מיוחדת. בנוסף ציינו כי אותה מרפאה היתה שוקלת את אפשרויות הטיפול השונות לפני מתן קנאביס.

בנוסף מבהירים באסף הרופא כי ד"ר גרינפלד ריחם על המטופלים שלא נמצא להם פתרון אחר - ולכן קיבל אותם.

מבית החולים נמסר: "בשל ריבוי משמעותי של פונים שאינם חולים אונקולוגים ולאור הפגיעה בעבודתו הסדורה של הרופא ושל המכון האונקולוגי, הוחלט להפסיק את הייעוץ לחולים שאינם שייכים למסגרת האונקולוגית".

"בימים אלו נעשית בדיקה עם האחראיים על הנושא במשרד הבריאות, כיצד ניתן לסייע לאותם חולים שאינם אונקולוגים. פעילותה של המרפאה לאיזון כאב לחולים אונקולוגים במרכז הרפואי אסף הרופא, כולל אפשרויות טיפול ייחודיות, נמשכת כסדרה ללא כל הפרעה".