כבר שנה וחצי שאמילי בת ה-8 לא הלכה לבית הספר. כיתה א'-1, שאיתה התחילה ללמוד, היא היום כבר ג'-1.

הבוקר אמילי באה לכיתה רק לביקור קצר. "אני לא כל כך מכיר את אמילי אבל בכל זאת אני מקווה שהיא תבריא כי היא חלק מהכיתה שלנו, אני מקווה שיהיה לה נעים ושיהיה לה רק טוב", אומר אחד מהילדים בכיתה, רגע לפני שאבא של אמילי מבקש ממנה ללכת. "אוף..אבא, אפשר להישאר? אנחנו צריכים ללכת לתל השומר", היא עונה לו. "אבא, אני רוצה להישאר".

במרץ האחרון, אחרי שניתוח אחד ושבעה טיפולים כימותרפיים לא הצליחו להביס את סרטן השחלה הנדיר שבו חלתה, ליווינו את אמילי אל הטיסה לארה"ב - למרכז לחקר הסרטן באינדיאנפוליס - שם איבחנו מחדש את הסרטן הנדיר והציעו לאמילי טיפול שיינתן בבית חולים בגרמניה. 

"הטיפולים שאמילי כרגע מקבלת בגרמניה הם טיפולים שבהם כימותרפיה משולבת בהיפרטרמיה, דהיינו העלאת הטמפרטורה של הגוף לטמפרטורה גבוהה והטיפול הזה מצליח בשלב זה", מסביר ד"ר יורם נוימן מבית החולים "שיבא" בתל השומר. "לשמחתנו, הגידול שקודם לא הגיב לטיפולים כימותרפיים נעלם לרמות נורמליות וכיום היא במצב של כמעט הפוגה מלאה במחלתה".

הטיפול החדשני מוכר אומנם באירופה, אבל בארץ הוא נחשב לטיפול מחקרי, נסיוני, ולכן קופת החולים "מכבי" לא מוכנה לממן אותו. משפחתה של אמילי, יחד עם עמותת קו לחיים, הצליחה לגייס את הכסף עבור שלושה טיפולים שעברה עד כה. אך שניים עוד חסרים, שניים שבסופם אמילי תעבור השתלה של מח עצם. סכום הכסף הדרוש -  600 אלף יורו.

זקוקה לתרומות. אמילי אימבר (צילום: חדשות 2)
אמילי. קופת החולים מסרבת לממן את הטיפול | צילום: חדשות 2

בינתיים החלומות של אמילי להיות "ראש ממשלה ורוכבת סוסים" כבר הספיקו להשתנות. עכשיו היא רוצה רק  "לחזור לבית ספר ולא להיות שונה כמו כולם, להיות רגילה". את הלימודים היא עושה במסדרון, היא התרגלה כבר לקולות הבכי והכאב והיא מרגישה מאד נוח בבית החולים - שהפך להיות לה לבית שני.

"אני יודעת שבאתם היום בשביל שיתרמו לי עוד כסף", אומרת אמילי, "שיהיה לי מספיק כסף לטיפולים בגרמניה. רוצים שאני אהיה בריאה. לחזור לבית ספר , לחזור לשגרה, ללכת לים. אני מאד רוצה את זה - אז אני גם נלחמת".

למעוניינים לתרום עבור אמילי:

- מספר הטלפון לתרומות: 03-9250505
- העברה בנקאית לחשבון הנאמנות בבנק הפועלים סניף 532 מס' חשבון 501535
- משלוח צ'ק לקו לחיים - עבור אמילי רח' גונן 15 פתח תקווה 49170

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק