מה קורה בבירת הנגב? לאחר שבשבוע שעבר לא היו מים זורמים לחלקים גדולים מאוכלוסיית באר שבע, היום סובלים התושבים שם מריח חריף שמקורו אינו ברור. ולא רק זה - לאורך היום יישמעו בעיר הדי פיצוצים בגלל תרגילים של התעשייה הצבאית.

תושבי באר שבע סובלים מאז שעות הבוקר מריח חריף, בלשון המעטה, שפוקד חלקים גדולים בעיר. עדיין לא ידוע מקור הריח, אך היחידה לאיכות הסביבה בעירייה החלה בבדיקת המקרה בשיתוף פעולה עם המשרד לאיכות הסביבה.

"פתחתי את החלון כדי לאוורר את הדירה ומיד סגרתי אותו כי זה פשוט מצחין", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט רותם, סטודנטית באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע. "זה ריח של גופה, או של משהו רקוב. לא ידעתי אם זה בא מהדירה שלי או מבחוץ. זה מזעזע, סגרתי את כל החלונות".

ולא רק מזה סובלים התושבים היום - החל מ-10:00 נשמעים בעיר ובסביבתה הדי פיצוצים עזים, בעקבות פיצוצים יזומים של התעשייה הצבאית ברמת בקע.

בשבוע שעבר: 48 שעות בלי מים זורמים

באר שבע, ארכיון (צילום: חדשות 2)
באר שבע. ארכיון | צילום: חדשות 2

אחרי כמעט 48 שעות שבהן עשרות אלפי תושבים בבאר שבע נותרו ללא מים זורמים, חודשה בשבוע שעבר באופן מלא אספקת המים בעיר. את האחריות למחדל אף אחד כמובן לא מוכן לקחת, אבל בעירייה מתנצלים ומבטיחים לבדוק את נסיבות האירוע החמור.

בלילה סיימו עובדי אגף התפעול של תאגיד מי-שבע לתקן את הצינור הראשי שנפגע יומיים לפני כן במהלך עבודות של רכבת ישראל ליד תחנת האוניברסיטה.  

בשרב כבד של יותר מארבעים מעלות בצל, נשארו תושבי שכונה ג' ללא מי שתייה ונאלצו להתגודד סביב תחנות חלוקה מצוידים בבקבוקים ובמיכלים. כל המעורבים מיהרו להתנער מהאחריות ולהאשים זה את זה. "רכבת ישראל מבצעת עבודות במסגרת היתרים שניתנו לה מעיריית באר שבע", התגוננו ברכבת וטענו כי העירייה לא יידעה את הרכבת על קיום צינור המים.

מנגד האשימו בעירייה חזרה והודיעו: "'מי שבע' העבירו את המידע שקיימת צינור במקום". ומה יש ל'מי שבע' להגיד? קבלן רכבת ביצע קידוח ונברר למה הוא פגע בקו ולמה ברכבת לא ידעו על קיומו". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק