טרגדיה בבית החולים ברזילי באשקלון: יולדת בת 34 ממשפחה מוכרת בעיר, שהגיעה למחלקת יולדות לצורך ניתוח קיסרי מתוכנן, נפטרה על שולחן הניתוחים. בני משפחתה של האישה קיבלו בתדהמה את ההודעה על מותה, גופתה הועברה למכון לרפואה משפטית לביצוע נתיחה שלאחר המוות. היא תובא למנוחות מחר בשעות אחר הצהריים.

בבית החולים בודקים מה גרם למותה של האישה, תושבת אשקלון, נשואה ואם לארבעה ילדים - כולם נולדו בניתוחים קיסריים. מבדיקה ראשונית נראה שבמהלך הלידה התפתח סיבוך נדיר שהתבטא בקריסת מערכות - ככל הנראה כתוצאה מתסחיף מי שפיר.

הרופאים נאבקו על חייה של האישה במשך קרוב לשעתיים, אך נאלצו בסופו של דבר לקבוע את מותה.  העובר עצמו, תינוק ממין זכר, נולד בריא.

חברת המשפחה: "היא הייתה אמא מדהימה"

"לא ציפינו לסוף טרגי שכזה", אמרה לחדשות 2 באינטרנט חברתה של היולדת. "בשנים האחרונות היא השקיעה את כל כולה בילדיה. היא הייתה אמא מדהימה - עם 3 בנים בבית וזה הרביעי. היא הייתה אישה דומיננטית עם נוכחות מובילה. כולם בשוק ממה שקרה, כולנו המומים. זאת פעם רביעית שהיא עוברת ניתוח קיסרי - לא הייתה שום היערכות מיוחדת".

אמה של היולדת התמוטטה בבית החולים לאחר קבלת הבשורה על מות בתה, וטופלה בחדר המיון. חברי המשפחה מספרים כי "היולדת ואמה היו מאד קשורות אחת לשנייה".

אילוסטרציה (צילום: AP)
מתה כתוצאה מסיבוך בניתוח. אילוסטרציה | צילום: AP

מבית החולים ברזילי נמסר כי "להערכת צוות הרופאים מדובר בתסחיף מי שפיר. בוצעה החייאה, והאישה טופלה מיידית ע"י צוות רופאים מומחים רב תחומי. לאחר שעתיים של ניסיונות החייאה נמרצים נקבע מותה. המרכז הרפואי ברזילי משתתף בצער המשפחה ומנחם אותה".

בשבוע שעבר אירע מקרה דומה בבית החולים "קפלן" ברחובות, אז יולדת בת 30 ואם לשני ילדים מתה שישה ימים לאחר הלידה, ככל הנראה בעקבות סיבוך של תסחיף מי שפיר. גם במקרה הזה הצליחו הרופאים להציל את התינוקת.

בהכנת הידיעה סייעה סיון סבג-אסולין מאתר אשקלונים

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק