אלפים חייבים לרב אלימלך פירר את חייהם. הוא מתחיל לעבוד לפנות בוקר ולא עוצר לרגע. מטפל בפניות של מאות חולים בכל יום. בהתחלה במשרד בבני ברק, אחר כך בטלפון ואפילו את זמני הנסיעות הוא מנצל כדי לעבור על גיליונות רפואיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הוא מעולם לא למד רפואה, אבל רבים מגדירים אותו "הרופא של המדינה". פירר כנראה לא צריך את ההכשרה בשביל להעריך מה הטיפול המתאים עבור עשרות אלפי חולים, אותם יפנה לטיפול המתאים ביותר עבורם. אין יום שהוא לא עובר בכמה בתי חולים, מבקר מטופלים ששלח ומקיים התייעצויות מקצועיות עם רופאים בכירים.

"המוח שלו הוא משהו גאוני לגמרי. הוא יודע לקרוא סי טי, MRI, דוחות פתולוגיים, יודע להבחין אם זה רציני ואם כדאי לשאול עוד שאלה", סיפר בהשתאות מנהל האגף הכירורגי בביה"ח איכילוב, פרופ' יוסף קלאוזנר. איך הוא יודע את הכל? הוא מתעסק ברפואה כבר 30 שנה, מ-3 לפנות בוקר עד 11 בלילה. הוא עונה לשאלות של 200-250 חולים ביום. "זה כפול 30 שנה, וזה ממש גוגל מהלך", אומר אחד מעוזריו.

"דמות שהיא מעבר לבשר ודם"

כל זה התחיל לגמרי במקרה לפני 30 שנה. חבר הזעיק את פירר, כדי שיארגן עבורו מבצע הצלה חוצה יבשות, בעודו בן 24 בלבד. מאז שהצליח להצילו, סוד הצלחתו עבר מפה לאוזן - והפניות לא הפסיקו לזרום לכיוונו.

כשהבין שהוא הולך להקדיש את חייו לעזרה לזולת, הוא הקים את "עזרה למרפא", שמעניקה לחולה את כל מה שמערכת הבריאות לא נותנת. "אף פעם לא יזמנו משהו שלא בא כתוצאה מזעקת הציבור", הוא מספר. "כל הפעילויות וכל השירות הם עם לב, עם הרבה יותר רגש. המניע הוא עזרה לזולת. זה המוטיבציה. זו חובתי כיהודי וכאדם", הדגיש הרב.

"אני רואה בו מנטור, דמות שהיא מעבר לבשר ודם. האדם הזה כל כך צנוע וטוב לב. כל מה שמעניין אותו זה נתינה נטו.", סיפר גיא רותם, בן 27 שהרב גילה בתוך חצי שעה גידול סרטני ברגלו.

החבר והפציינט - ראש המוסד לשעבר מאיר דגן

דגן בביתו, לאחר הניתוח (צילום: חדשות 2)
דגן בביתו, לאחר הניתוח | צילום: חדשות 2

פירר היה אחד הראשונים שמאיר דגן סיפר להם על מחלתו. הוא ליווה אותו מהשלבים הראשונים עד לניתוח השתלת הכבד המורכב בבלארוס. "כשאני רואה את הרב ואת הרופא שלי, אני בסדר גמור", סיפר דגן. "הרב הוא איש שעוזר לכולם. מרמי ארץ ועד פשוטי עם. הרב פירר זה מוסד. זה לפעמים מפתיע שאדם שמנהל ארגון כזה ודואג לכל כך הרבה אנשים חי בצניעות מדהימה. הרב כל הזמן מתעניין במה קורה איתי ומסייע בעצות טובות פה ושם", שיבח דגן את הרב.

הרב פירר, השבוע (צילום: חדשות 2)
הרב פירר, השבוע | צילום: חדשות 2

על הקירות במשרד של הרב אין כבר מקום מרוב מכתבי תודה והערכה ותארים לשם כבוד. עכשיו הוא מרוכז במטרה הבאה: גיוס מיליוני שקלים להקמת מרכז שיקום חדש בשדרות.