קיריל לאחר הניתוח המסובך והמוצלח (צילום: דוברות רמב"ם)
קיריל לאחר הניתוח | צילום: דוברות רמב"ם

רובנו מבצעים עשרות פעולות פשוטות מידי יום באמצעות הידיים, מבלי לתת לכך תשומת לב מיוחדת. במקרה של קיריל בן ה-12, שסובל מלידתו משיתוק בידו הימנית - כל פעולה כזו הייתה מאבק מתיש. השיתוק בידיו הגביל את תנועת הזרועות של קיריל, כך שלא היה מסוגל להחזיק ארטיק, לשחק בכדור ואפילו לגרד באף. לשם כך, הגיע באחרונה קיריל מארצו כדי לבצע בבית החולים רמב"ם בחיפה ניתוח שישנה את חייו.

על הניתוח המיוחד היה מופקד ד"ר מרק אידלמן, מנהל המחלקה האורטופדית לילדים בביה"ח. בהליך מסובך, חתך אידלמן את עצם זרוע יד ימינו של קיריל, סובב אותה ב-65 מעלות וקיבע אותה במיקומה החדש על ידי פלטה עם שישה ברגים.

קיריל לפני הניתוח (צילום: דוברות רמב"ם)
קיריל לפני הניתוח | צילום: דוברות רמב"ם

"מה שגרם למגבלה בתנועת ידו הייתה למעשה פריקת כתף", הבהיר ד"ר אידלמן, "התיקון שבוצע בזרועו שיפרה לו את איכות החיים באופן משמעותי". אידלמן הוסיף שבשנים האחרונות נותחו בארץ מקרים בודדים, וכאן מדובר במקרה מרגש במיוחד. "קיריל בעצם לימד את עצמו להתמודד עם החיים בעזרת יד אחת בלבד. זו נכות קשה ביותר לילד כל כך קטן", אמר.

קיריל סיים את הטיפול והאשפוז, ויצא מבית החולים כאשר לראשונה בחייו הוא יכול להשתמש בשתי ידיו. רגע לפני שנפרד מצוות הרופאים, הוא הודה להם בדרך מקורית ומחוייכת. "הצלחתי לגעת לעצמי בישבן", סיפר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק