חג הפסח חל השנה מוקדם מהרגיל, וגם האביב הקדים את בואו. בשיאה של עונת החמסינים צפוי לפקוד את אזורנו שקע שרבי, אבל רגע לפני כן, בערב החג יהיה מזג האוויר אידיאלי. בהמשך: אובך וטפטופים - תערובת אביבית קלאסית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בליל הסדר אנחנו רוב הזמן בבית, או בנסיעות, ובכל זאת מזג האוויר מקיים את חלקו ובחוץ יהיה נאה במהלך היום. בשעות הערב ייעשה מעט קריר, כך שמומלץ להצטייד בעליונית, בייחוד אם אתם מבקרים בהרי ירושלים או בהרי הצפון.

בשעה 18:00 בערב החג יימדדו כ-22 מעלות בתל אביב ובבאר שבע. בצפת קר יותר עם 15 מעלות בלבד ובירושלים 18. באזור השפלה ומודיעין יהיו 20 מעלות ובאילת 27. ביום החג עצמו יפקוד את אזורנו מזג אוויר שרבי, עם רוחות חזקות, אובך וטמפרטורות שיעברו את ה-30 בכל אזורי הארץ. בחוף ובשפלה יימדדו כ-35 מעלות בשעות הצהריים.

השרב צפוי להישבר בשעות הערב, וחול המועד ייפתח עם רוחות חזקות וצניחה בטמפרטורות. האובך יתפזר רק בלילה שבין שלישי לרביעי. בחול המועד המצב יהיה שונה והפכפך הרבה פחות. ביום רביעי יהיה קריר, עם סיכוי לגשם מקומי קל, שלא אמור לקלקל תוכניות.

ובכל זאת, אם אתם מתכננים לצאת לפיקניק או לטייל, כדאי לעשות זאת ביום חמישי, שצפוי להיות נוח, עם עלייה בטמפרטורות שתימשך גם ביום שישי.