אף אחד עוד לא מוכן להגיד בוודאות שהקרינה שנפלטת מהמכשירים הסלולריים מסוכנת, אבל את הסיכון שזה עלול להיות נכון, מתחילים יותר ויותר להבין בעולם - ועכשיו גם בישראל.

ביום שני הקרוב תפרסם ועדת הפנים והסביבה של הכנסת רשימה של המלצות חדשות שנועדו להגן עלינו מפני הקרינה הסלולרית, המלצות שגובשו בעקבות מחקרים של פרופ' סיגל סדצקי, המומחית הישראלית מטעם משרד הבריאות לנושא.

בין ההמלצות החדשות: לחייב את משווקי המכשירים להדביק על כל מכשיר סלולרי, וגם על מכשירי טלפונים אלחוטיים ביתיים, תווית שעליה תצוין בבירור רמת הקרינה שפולט המכשיר. רמת הקרינה תצויין על גבי סולם דרגות קרינה, בדומה לסולם רמת זיהום האוויר שפולטות מכוניות שחובה לפרסם לציבור.

הקרינה במעלית גבוהה יותר

בנוסף, תצויין על כל מכשיר רמת הקרינה המשתנה באזורים שונים - כך לדוגמה ידוע כבר כי הקרינה במעלית גבוהה יותר מהקרינה בשטח פתוח. עוד ממליצה הוועדה לפרסם בפרסומות בעיתונים ובטלוויזיה אזהרה, בדומה לפרסומות לסיגריות, על הנזקים הבריאותיים האפשריים משימוש במכשיר.

ההמלצות הללו מצטרפות לשורה של המלצות קודמות של משרד הבריאות, שנוקט בעיקרון הזהירות המונעת בדומה למדינות אירופה ולארצות הברית, ובהן: שימוש ברמקול או אזנייה בזמן השיחה, להקפיד להרחיק את המכשיר מהגוף ולהרחיק את הילדים מהמכשיר.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק