כ-400 אלף איש ניצלו את מזג האוויר הנאה ביום האחרון של חופשת הפסח והציפו את הפארקים ויערות קק"ל ברחבי הארץ. בסך הכול טיילו במהלך שני החגים וימי חול המועד יותר ממיליון וחצי מטיילים.

לדברי יו"ר קק"ל אפי שטנצלר, "השילוב של קצת גשם והרבה ירוק הביא לחג פסח יוצא מן הכלל שבו תושבי מדינת ישראל יצאו בהמוניהם לטייל מהצפון ועד הדרום".

איפה טיילו הכי הרבה?

בצפון: את אגמון החולה פקדו מדי יום אלפי מטיילים שבאו לחזות בנדידת האביב של הציפורים. פארק עמק התכלת שנפתח לאחרונה ליד צפת משך מאות מטיילים שנהנו ממאות דונמים עם מעיינות ובוסתנים, איילים, יעלים ודישונים. ארבעה חודשים וחצי לאחר השריפה הגדולה, עשרות אלפים פקדו את יערות הכרמל שהחלו להתחדש בפריחה וירוקת.

במרכז: עומס רב של מטיילים לכל אורך החג נרשם ביער בן שמן. עשרות אלפי מטיילים הגיעו לנחל השופט ונחל הזורע, פארק רמות מנשה, פארק בריטניה ויערות משואה ואשתאול. אלפים מילאו היום עד אפס מקום את אתרי קק"ל בהרי ירושלים כגון הסטף, יער עמינדב, חניוני נס הרים, פארק בגין, בר גיורא, פארק עדולם ופארק עצמאות ארה"ב.

בדרום: רגע לפני שהקיץ משתלט על האזור, עשרות אלפים הגיעו ליהנות מהזדמנות אחרונה לטמפרטורות נוחות. תנועת מטיילים ערה ביער המלאכים שחרייה, פארק גולדה, יער יתיר, יער להב, פארק ערד ופארק הצפרות באילת.

המטיילים השאירו 600 טון אשפה

בקק"ל הביעו שביעות רצון יחסית מרמת הניקיון. יו"ר קקל אמר: "שמחנו לגלות שציבור המטיילים במדינה נטה במהלך החג לשמור על הטבע נקי וירוק וזאת בעקבות הטמעה של שנים רבות שבהן אנו בקק"ל קוראים לציבור לשמור על הניקיון. אנשים רבים לקחו איתם את האשפה הביתה".

למרות זאת, במהלך החג אספו יערני קק"ל אספו במהלך החג לא פחות מ-600 טון אשפה שהשאירו המטיילים ביערות ובחניונים בכל רחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק