בשורה טובה לאוהבי השוקולד: תשכחו מכל מה שאומרים לכם על שוקולד, לפחות בכל הנוגע לחורים בשניים. מחקרים חדשים מגלים שלא רק שהשוקולד אינו מזיק, הוא אפילו יכול לסייע בשמירה על בריאות הפה.

נשמע לכם לא הגיוני? גם לנו זה לא נשמע הגיוני בהתחלה. אבל, שימו לב מה אומרים על כך רופאי שיניים בכירים: "קקאו מכיל בתוכו נוגדי חימצון ויש תאוריות שאומרות כי נוגדי החימצון יכולים לעזור בטיפול חניכיים וגם נגד עששת", מסביר המשנה למנכ"ל רשת מרפאות מכבי דנט.

על משחת שיניים עם קקאו שמעתם?

"היישומים העיקריים של תוצאות המחקר הם לייצר משחות שיניים רוויות בקקאו אשר יכולות למנוע התפתחות עששות בעתיד, למנוע את התפתחות מחלות הסרטן למינהן, ולמנוע זיהום ומחלות", הוסיף מומחה מבית החולים רמב"ם יו"ר האיגוד לפה ולסת לשעבר.

בעקבות המחקרים, יצרנים זריזים בבלגיה כבר התחילו לייצר מוצרי שוקולד ייחודים ששומרים על בריאות הפה והשיניי. אפילו משחת שיניים עם קקאו כבר יש- אולי בקרוב נוכל למצוא אותה על המדף בישראל.

אז לפני שאתם רצים למכולת לקנות חפיסה של שוקולד, יש משהו שאתם צריכים לדעת. לא כל השוקולדים נכללים בגזרת הבריאים. השוקולדים שמסייעים לשמירה על בריאות הפה הם רק אלה האיכותיים, בדרך כלל גם מרירים למדי, שיש בהם אחוז גבוה במיוחד של קקאו.

עוד באותו הנושא:

כותרות העבר: מפעל השוקולד נמכר

100% שוקולד, 0 קלוריות

מכונית עשויה ירקות- ומונעת ע"י שוקולד