מותו של תינוק בן חודשיים וחצי מיישוב בצפון הארץ מעורר מחלוקת בקרב גורמי רפואה, לאחר שנודע כי הוריו של התינוק סירבו לחסן אותו ואף לא רשמו אותו במשרד הפנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תחילה דווח כי מדובר במוות בעריסה - כלומר, מוות של תינוק בן פחות משנה בזמן השינה וללא סיבה ברורה. אבל גורמים במשרד הבריאות דיווחו כי ההורים של התינוק התנגדו לחסנו בשל סיבות אידיאולוגיות.

התינוק סבל מחום גבוה במשך מספר ימים, אבל במהלכם לא נרשם שום ביקור של ההורים עם בנם בבית החולים או בסניף טיפת חלב. רק כשההורים גילו באחד הלילות שהתינוק לא נושם הם הזעיקו עזרה, אבל אז כבר היה מאוחר מדי. גורמים במשרד הבריאות אמרו כי כבר נתקלו בעבר במקרים של תינוקות שחלו מכיוון שלא חוסנו, אך לא זכור להם מקרה מוות כתוצאה מכך.

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "לשכת הבריאות בעפולה חתמה על רישיון קבורה לאחר אישור המשטרה שאין חשד לפלילים, כך שעל פי הפרטים שנמסרו למשרד הבריאות - לא היה צורך בבדיקה נוספת".

שלחו את בנם בן ה-12 לבד תאילנד

מקרה נוסף של הורים שבחרו בדרך טיפול אלטרנטיבית לבנם החולה נחשף בשבוע שעבר, במנזר בודהיסטי בתאילנד. שלושה זוגות ישראלים שטיילו במקום, נתקלו במהלך ביקורם בילד בבגדי נזיר בודהיסטי הדובר עברית. הילד, בן 12 מיישוב מבוסס בארץ, חי במנזר בצפון תאילנד. מסתבר שהוריו, שחיים בישראל, שלחו אותו למנזר הזה כבר לפני שנה כדי להירפא על ידי נזיר לאחר שחלה בגיל 3 וחצי בסרטן הדם.

"כמה זמן אתה פה?" שאלו המטיילים הישראלים את הילד, וזה ענה להם "אין לי מושג". לשאלתם אם הילד רוצה להגיד לאביו שייקח אותו, הוא ענה מיד: "אמרתי כבר לכולם. אני בסדר. התרגלתי". "אתה לא שלם עם עצמך מאה אחוז, נכון?", המשיכו לתחקר אותו המטיילים הישראלים, והילד השיב: "לא כל כך".

בריאיון לחדשות 2 סיפרה אמו של הילד כי הוא כל הזמן רוצה לחזור הביתה. עם זאת, היא הדגישה כי "הוא גם יודע כמה טוב לו שם. כל מי שלא חי במחלקה האונקולוגית ארבע שנים ולא ראה את הילדים שלא יוצאים משם, ולא ראה את הילדים שמתעוותים מרוב טיפולים, ולא ראה את כל הסבל הזה, שלא יבוא וישפוט למה כשהבן שלך בריא את רגועה ואת לא מוכנה לקחת את הסיכון שהוא יחיה בארץ ישראל הנפלאה ויחזור למחלקה".

האם המשיכה להתנגד בנחרצות לרפואה בישראל. "מה הרפואה בארץ נותנת לי? כימותרפיה שפוגעת במוח ובכל היכולות להתפתח? מה, מחלת סרטן זו מחלה ידידותית כמו שפעת שעוברים אותה? מי שחזרה לו המחלה פעמיים - זה תיק סגור. אז יש לו עוד כמה שנים לחיות, אולי".