מאבק הרופאים מחריף: הבוקר הפגינו מאות רופאים בחניון רידינג בתל אביב והדליקו מדורות ל"ג בעומר תחת הכותרת "הרופאים לא מוכנים להמשיך ולכבות שריפות". את ההפגנה העברנו בשידור חי כאן באתר חדשות 2 באינטרנט.

היום שובתים כל בתי החולים הציבוריים, למעט בית החולים זיו שבצפת, זאת במחאה על תנאי הרופאים. בתי החולים עובדים במתכונת שבת, כאשר לא מבוצעים ניתוחים והמרפאות סגורות. היום יתחדש המשא ומתן בין הרופאים לבין נציגי האוצר לאחר נתק של שבוע.

להפגנה הגיעו לתמוך ברופאים הזמר קובי אוז, וגם הח"כ דב חנין (חד"ש). "הגיע הזמן לעצור את השריפה במערכת הבריאות הציבורית", אמר אוז. "במקום להיענות לדרישות המוצדקות, הממשלה ממשיכה במסע ספינים המכוון להפריד בין מתמחים לרופאים, ובין רופאים צעירים לותיקים. אני קורא לציבור להתייצב לצד הרופאים במאבק שהוא בעצם מאבק על דמותה של החברה שלנו".

למרות הרצון בהסתדרות הרפואית להחרפת המאבק, אושרה בקשתו של בית החולים זיו שלא להצטרף להשבתה הבוקר. הסיבה: היותו של בית החולים היחיד באזור ההילולה בהר מירון והחשש כי במקרה של אירוע רב נפגעים לא תהיה היערכות מספקת לקליטת הנפגעים.

שיבושים בכל השבוע - חוץ מברביעי

השיבושים צפויים להימשך גם ביתר ימות השבוע, כאשר ביום שני ייסגרו מרפאות החוץ והמכונים בבתי החולים בחלקה הדרומי של הארץ, מבית החולים איכילוב ודרומה. ביום שלישי צפויה המחאה לנדוד צפונה, מתל השומר והלאה, כשברביעי תתקיים הפעילות כרגיל.

עם זאת, ביום חמישי שוב ישובו הרופאים לשבש את העבודה בכל בתי החולים, הפעם כשיקיימו כנס "עובדי קרינה", אליו יוזמנו כל הרופאים שחשופים לקרינה במהלך עבודתם.

בכל מהלך השביתה לא צפויים הרופאים להשבית את הפעילות במחלקות החיוניות, לרבות חדרי המיון, חדרי הלידה והמחלקות לטיפול נמרץ. בנוסף, טיפולי הפריה חוץ גופית שהחלו וטיפולים דחופים בדיאליזה ולחולי סרטן - לא יושבתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק