בית החולים זיו בצפת שילם באחרונה 90 אלף שקלים לאישה שתבעה את בית החולים בבית המשפט, לאחר שלטענתה היא הוכנסה לניסוי רפואי מבלי שהסכימה לכך. במהלך הניסוי הוציאו הרופאים דגימה של רקמה מהכבד שלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האישה עברה ניתוח לקיצור קיבה ולטענתה, לאחר הניתוח היא נדהמה לגלות שהוציאו לה דגימה של רקמה מהכבד מבלי שהיא בכלל נתנה את הסכמתה לכך. יש לציין כי נטילת דגימה מהכבד היא פרוצדורה פולשנית שעלולה להיות מסוכנת, לגרום לדימום ואפילו למוות.

ואם לא די בזאת, בנוסף לאותה אישה יש עוד 70 מנותחים שתובעים את בית החולים בדיוק מאותה הסיבה ובדיוק באותן הנסיבות, לאחר שעברו בדיוק את אותו הניתוח.

"לקחת מחולה רקמה מהגוף שלו מבלי שניתן לכך אישור מראש ומבלי שניתנה לכך הסכמה מודעת וברורה, אני חושב שזה דבר חמור ביותר", אמר לחדשות 2 ד"ר אודי פרישמן, מומחה למדיניות בריאות.

מבית החולים זיו נמסר בתגובה שכל המנותחים נתנו את הסכמתם ואפילו חתמו על כך. "חבל שיש כאלו המחפשים פירצה על גב בית החולים ותקציבו הציבורי בכדי לעשות רווחים כספיים על חשבון הציבור", נמסר מבית החולים. "מדובר בתאוות בצע. אנחנו מאחלים בריאות לכולם, ומקווים כי התובעים יחשבו שנית ויחזרו בהם מתביעתם, מה גם שלא נגרם להם נזק".