האם בקרוב יתקבל פתרון מוסכם לסוגיית שעון הקיץ? שר הפנים גדעון סער כינס היום לישיבה ראשונה את הוועדה לבחינת ההסדרים בנושא שעון הקיץ, שצפויה להגיש את מסקנותיה בתוך 30 יום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפתח הישיבה הבהיר השר סער: "המטרה שבגינה מיניתי את הוועדה היא מאוד פשוטה - לקבוע מהו ההסדר הנכון ביותר והטוב ביותר עבור אזרחי ישראל בסוגיה שיש לה השלכה על איכות החיים ועל שעות הפנאי".

בראש הוועדה עומד מנכ"ל "אור ירוק" שמואל אבואב, שכיהן בעברו גם כראש מועצת קריית טבעון וכמנכ"ל משרדי השיכון והחינוך. עוד חברים בוועדה פרופ' גבי ברבש, מנכ"ל בית החולים איכילוב, שרגא ברוש, לשעבר נשיא התאחדות התעשיינים וכן מומחים מתחומי אנרגיה וחשמל, סביבה, חינוך ואוצר. סער הדגיש כי "התחומים השונים הרלוונטיים מיוצגים בוועדה וזה נותן ביטחון שניתן יהיה להגיע לתוצאה טובה".

גל החום כבר כאן (צילום: רויטרס)
שיפור באיכות החיים ושעות הפנאי? | צילום: רויטרס

"המטרה היא להגיע למסקנות בתוך 30 יום", אמרה לחדשות 2 באינטרנט ליטל אפטר, דוברת שר הפנים. סער הוסיף כי "אם הוועדה תסבור ותמליץ שנכון לסטות מההסדר החקיקתי הקיים שנקבע בשלהי הכנסת הקודמת, השאיפה שלי תהיה לנסות לעגן זאת בחקיקה עוד בכנס הקיץ הנוכחי של הכנסת".

במהלך הישיבה אמר יו"ר הוועדה שמואל אבואב: "אחריות מאוד גדולה רובצת עלינו. לסוגיה הזאת יש השלכה והשפעה ישירה על כל משפחה בישראל. תכלית עבודת הוועדה מאוד ברורה וממוקדת - לבדוק אם הקביעה בחוק היא אכן מיטבית או שצריך לעשות בה שינוי".