חדר ניתוח (צילום: רויטרס)
טרגדיה ברמב"ם | צילום: רויטרס

טרגדיה בבית החולים רמב"ם בחיפה: תושבת הקריות בת 35 שהגיעה לניתוח שגרתי, מתה בשעות הבוקר במהלך ההרדמה לקראת הניתוח. בדיקה ראשונית של האירוע מעלה חשד לרשלנות של המרדים, שככל הנראה פגע בקרום הלב במהלך ההרדמה.

הצוות הרפואי הכין את האישה, אם לילדה בת 11, לקראת ניתוח כחלק מההליך השגרתי שמתבצע בבית החולים. איש מבני המשפחה לא חשש לרגע שתהיה זו הפעם האחרונה שבה יראו אותה. האישה הייתה אמורה לעבור ניתוח כירורגי בראשה, אלא שהיא כלל לא הגיעה לחדר הניתוח.

חשד לרשלנות: ביה"ח הורה על ועדת בדיקה

מבית החולים נמסר שהאישה מתה במהלך ההרדמה לאחר שלקתה בדום לב. מבדיקה ראשונית של נסיבות המוות נראה שהמרדים החדיר את חומר ההרדמה לגופה של האישה דרך הצוואר על מנת להגיע לוורידים בלב, אך הצנתר חרג במהלך ההחדרה והגיע עד קרום הלב.

"החומר לא חדר ללבה, אך הנוזלים התפשטו ויצרו לחץ בין קרום הלב ללב עצמו, כתוצאה מכך נוצר לחץ על הלב", נמסר מבית החולים. "כתוצאה מהלחץ האישה לקתה בדום לב. הצוות ניסה להחיות אותה, אך ניסיונות ההחייאה כשלו והרופא נאלץ לקבוע את מותה".  

הרדמה כללית הוא הליך שיש בו סיכון, אך למרות זאת הוא מתבצע בעשרות ניתוחים ברחבי הארץ מדי יום. מיד לאחר האירוע מינה מנהל בית החולים, פרופ' רפאל ביאר ועדה פנימית, והורה על קיום בדיקה מקיפה של נסיבות המוות. 

זמן קצר לאחר שנקבע מותה של האישה, כינסו הרופאים את בני משפחתה של האישה והודיעו להם על התוצאות הטרגיות. במקביל, נמסרה הודעה למשרד הבריאות שיערוך בדיקה בנפרד, כמקובל במקרים חריגים מעין זה.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול: עבר השתלת כליה - התמוטט ומת