נדמה שהדבר הכי זכור מחודש אוגוסט 2010 הוא התשישות שמלווה אותו. מזג האוויר הלוהט ממשיך ללוות אותנו גם היום והחזאים לא צופים שינוי בטמפרטורות עד יום שבת. מלבד החום הכבד, מורגשים אחוזי לחות גבוהה שמגבירים את עומס החום.

גל החום הזה אמנם קצר אבל הוא אינטנסיבי באותה מידה של הגל שפקד אותנו לפני כשבועיים, מה שאומר שהלילות ממשיכים להיות בלתי נסבלים וחמים מהממוצע בעונה. גם היום הוסיף להיות חם מהרגיל בעונה, כפי שמראות הטמפרטורות ברחבי הארץ:

בקצרין 36 מעלות
בחיפה 34
בתל-אביב 32
בירושלים 34
בבאר-שבע 38
ובאילת עד 43 מעלות בשעות הצהריים

החום הכבד שנמשך זה השבוע השלישי, מביא את חברת החשמל לפנות גם השבוע לציבור בבקשה להפחית בשימוש במכשירי חשמל בשעות העומס. בחברה ממליצים לציבור להסיט את השימוש במכשירי חשמל עתירי אנרגיה (פרט למזגנים) לשעות הבוקר או לשעות הערב, ובמיוחד להשתדל לא לעשות שימוש במכשירים אלה בין השעות 12.00 ל- 17.00.

בחברת החשמל ערוכים לביקושים גבוהים, מלבד מספר תקלות מקומיות ומסבירים כי דחיית השימוש במוצרים כמו מדיח-כלים, מכונת כביסה, ותנור אפיה - שהשימוש בהם יכול להיעשות אחרי שעות העומס מומלץ לעשות כן. לגבי המזגן, שפך לאחד המכשירים הנחוצים ביותר בימים חמים אה, ממליצים לכוון כך שהטמפרטורה בחדר תהיה כ-25 מעלות.