נשיא המדינה שמעון פרס חתם הערב על כרטיס חדש של אדי לתרומת איברים באירוע הוקרה בהשתתפות כ-250 מושתלים ובני משפחות התורמים. "זהו צעד גדול ואנושי באמצעות כרטיס קטן", הסביר הנשיא וקרא לעוד ישראלים ללכת בעקבותיו.

פרס קיבל לידיו את הכרטיס ממידי הילדה דפני גילור, אחותו של עומרי גילור ז"ל, שנפטר בגיל 12, ובזכות תרומת איבריו זכו חמישה אנשים לחיים ושניים נוספים זכו למאור עיניהם.

"האירוע הזה הוא אירוע מיוחד במינו", הדגיש הנשיא. "הוא חריג ויוצא-דופן בחשיבותו, ותכליתו היא הנעלה מכל: הצלת חיי-אדם, פשוטה כמשמעה.

"מאות חולים שחייהם תלויים בהשתלת-אברים ממתינים בתור כבד מנשוא, לגזר גורלם. הם שרויים בייסורים ובמכאובים, ומטלטלים בין תקווה לייאוש. בין חידלון לתחייה. ומתברר שאפשר לסייע בידם באמצעות מעשה פשוט ומתבקש, שאיננו כרוך בסכנה או במאמץ יוצא דופן, לחתום על כרטיס "אדי".

הנשיא הוסיף כי רק כ-10% מכלל האוכלוסייה בישראל חתמו עד עכשיו על כרטיס, ולכן צריך להשקיע עבודה רבה כדי להגדיל את המאגר. "אני בטוח שישראל משופעת באנשים הרוצים לסייע לזולתם", ציין.

הנשיא פנה למשפחות התורמים והודה להם על ההחלטה הקשה. "התעליתם מתהומות הצער ואמרתם כן נשגב וטהור. כן שהעניק חיים לאנשים אלמוניים", אמר פרס. "הם ישאו בנשמתם עד אחרון ימיהם את הכרת-הטוב למי שהיה אלמוני להם במותו והפך להיות לחלק מחייהם החדשים. הענקתם להם את הגדולה שבמתנות אנוש. מתת חיים".