הרופאים היו אמורים להרדים את טטיאנה זמצוי כחלק מניתוח קיבה שגרתי בבית החולים. אלא שמשהו בדרך השתבש, והיא הרגישה לטענתה כל שלב ושלב בהליך הכירורגי מבלי שהייתה מסוגלת לצעוק או לזוז. בבית החולים התנצלו, אך בטופס השחרור אין זכר לאירוע.

לפני שלושה שבועות הגיעה טטיאנה זמצוי מקרית אתא למרכז הרפואי "בני ציון" בחיפה, כדי שיוציאו מגופה טבעת מניתוח קיצור קיבה שעברה לפני שלוש שנים בבית חולים אחר. היא מספרת שכבר מהרגע הראשון הרגישה שמשהו אינו כשורה. "לרופאה שחיברה לי את האינפוזיה לקח זמן רב עד שמצאה את הווריד, והרגשתי שמשהו לא טוב", היא מספרת.

מדובר אולי בסיוט הגדול ביותר שעובר בראשו של מי שנכנס לניתוח מורכב. "כאב לי מאוד. אני זוכרת איך חתכו ותפרו אותי, וכמה שזה כאב", היא מוסיפה. "רק דיברתי עם אלוהים בזמן הזה שלא ייקח אותי, כי יש לי ארבעה ילדים קטנים".

"רציתי להגיד להם משהו אבל הפה פשוט לא נפתח"

במשך כל הניתוח רצתה טטיאנה להגיד משהו לרופאים המנתחים, אבל פשוט לא הצליחה. "לא הצלחתי להגיד כלום, רציתי לפתוח את הפה, אבל הוא פשוט לא נפתח, הרגשתי כשחתכו לי את הבשר, וכשתפרו אותי. שמעתי את כל הרעש והרגשתי הכל".

הניתוח שהפך לסיוט. אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
הניתוח שהפך לסיוט. אילוסטרציה | צילום: חדשות 2בתום הניתוח היא הצליחה לספר לרופאים שהייתה ערה והרגישה הכול. היא טוענת שהם היו מודעים לבעיה , ואפילו הסבירו את הסיבה: "סיפרתי את מה שקרה לרופא המרדים שהיה לידי, והוא ציין שהרופאה שהחדירה לי את האינפוזיה, עשתה זאת חצי תחת העור וחצי תחת השריר".

למרות שגם לרופאים היה ברור שהניתוח לא עבר באופן שגרתי, המקרה כלל לא מוזכר בטופס השחרור מבית החולים, שבו נכתב: "מהלך ניתוחי ופוסט תקינים. חזרה לכלכלה לפי ההדרכה ללא תלונות... החולה משתחררת במצב כללי טוב".

עו"ד אלי קדמי המייצג את טטיאנה ציין כי "במכתב השחרור היה צריך לכתוב כי החולה הרגישה את הניתוח, מהמסמכים לא עולה שהיה סיפור כזה, וזה בעיניי כלל לא תקין".

"בכל יום שעובר אני לוקחת את החוויה הזאת איתי"

טטיאנה עדיין מתקשה להתאושש ממה שעבר עליה בחדר הניתוח. "בכל יום שעובר אני לוקחת את החוויה הזאת איתי, 24 שעות זה בראש שלי, אני לא מצליחה לישון, קשה לי בבית, וקשה לי אפילו לטפל בילדים שלי", היא מספרת בכאב, ומציינת שבכוונתה להגיש תביעה נגד בית החולים בטענה לרשלנות רפואית.

מהמרכז הרפואי "בני ציון" נמסר בתגובה כי "על פי חוק, מנוע בית החולים ממסירת מידע רפואי אודות מטופליו בלא הרשאתם ולכן, נבצר מהם למסור מידע רפואי אודותם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק