הרבה נאמר על הכולסטרול הרע - ה"פצצה המתקתקת" שמאיימת על רבים. לאחרונה נותח, בשל המחלה, אביו של הראפר סאבלימינל - ובניסיון להגביר את המודעות לסכנות הנשקפות ממנה הוא החליט להירתם למאבק ההסברתי ולרתום, לשם כך, את כישוריו המוסיקליים.

"אני קורא לך תבוא לבדיקה / שלא תגיד לא ידעתי מאיפה זה בא. קופץ רק לרגע זה לוקח שנייה / באמת העיקר שתדע. תגיד לי מה הערכים שלך - הטוב, הרע / מה זורם בעורקים שלך. עכשיו, עכשיו, תיכנס לבדיקה - זה ייקח רק דקה / עכשיו, עכשיו הסר דאגה מלבך".

"כדי ליצור מודעות לנזקי הכולסטרול"

אחד הקולות הנוספים שנשמעים בשיר, פרט לסאבלימינל, הוא של פרופ' דרור חרץ - יו"ר האיגוד לטרשת עורקים בבית החולים "שיבא" בתל השומר. בריאיון לתכנית "שש" עם עודד בן עמי אמר הראפר כי הרעיון לחבר שיר להגברת המודעות לסכנות הכולסטרול נולד דווקא בקרב הרופאים.

"הרופאים פנו אליי כדי שאשתף איתם פעולה וכדי ליצור תודעה ליום המודעות לנזקי הכולסטרול. זה משהו חשוב מאוד שאני מכיר מאבי. מיד חיבקתי את הנושא בשתי ידיים כדי לעזור במה שאני יכול, וזו המוסיקה".

פרופ' חרץ סיפר: "הרבה יותר קל לטפל בבעיות כולסטרול מאשר להקליט שיר". כדי להילחם בכולסטרול הרע, הוא ממליץ, בקיצור, להיבדק כדי לגלות מהי רמתו וליטול את התרופות המתאימות. יחד עם זאת, מומלץ לנהל אורח חיים בריא, לאמץ תזונה נכונה ולהיות בכושר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק