אילוסטרציה (צילום: רויטרס, חדשות)
כיצד נדבק סטודנט בשחפת?. אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

כיצד נדבק סטודנט המכללה למינהל בשחפת? המקרה המוזר הזה הובא היום לידיעתם של התלמידים, שמוזמנים להפנות שאלות בכתובת אימייל מיוחדת שנפתחה כדי להפיג את חששותיהם. כ-160 סטודנטים ואנשי סגל שבאו במגע עם התלמיד יזומנו ביום ראשון הקרוב לבדיקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנהלת המכללה למינהל בראשון לציון שיגרה היום בצהריים הודעה לכלל הסטודנטים שלה. "בימים האחרונים קיבלנו פנייה ממשרד הבריאות על פיה התגלה מקרה של מחלת השחפת אצל סטודנט הלומד בשנה א' בבית הספר לתקשורת", נכתב. "יחד עם אגודת הסטודנטים ומשרד הבריאות אנו פועלים על פי הנחיות המשרד. קבוצת סטודנטים, שאותרה על ידי משרד הבריאות כמי שהיו במגע ממושך יותר עם אותו תלמיד חולה, תצטרך להיבדק על מנת לוודא כי לא נדבקו במחלה".

אם אתם נמנים במקרה עם הלומדים במוסד, ההודעה הזו וודאי עשויה לעורר דאגה בקרבכם. עם זאת, במכללה מנסים היום להרגיע. "צוות מטעם המכללה כבר פנה באופן אישי לאותם סטודנטים במייל", הם הבהירו, "או פונה אליהם בטלפון, על מנת להזמינם להרצאה של משרד הבריאות המיועדת לקבוצה זו בלבד, שבה יינתנו פרטים אודות המחלה ועל תהליך הבדיקה ומועדיה". כך שאם אתם בקבוצת הסיכון המיידית -כנראה שכבר הודיעו לכם על כך.

160 סטודנטים וחברי סגל יזומנו לבדיקות; סטונדטים: "זה ממש מפחיד"

"משרד הבריאות הבהיר במכתב שהועבר למכללה כי אפשרות ההדבקה במחלה קטנה", המשיכו שם בניסיונות ההרגעה, אך הבהירו - "על מנת להסיר כל ספק תבוצע הבדיקה לאותה קבוצת סטודנטים, ועל פי הנחיות משרד הבריאות שגרת הקמפוס נמשכת כסדרה".

המכללה למנהל, ראשון לציון (צילום: ויקיפדיה)
המכללה למנהל, ראשון לציון | צילום: ויקיפדיה

במכללה הודיעו עוד כי משרד הבריאות יחל ביום ראשון הקרוב בבדיקות בקרב כ-160 סטודנטים וחברי סגל מהמסלול האקדמי המכללה למינהל, מחשש שאולי נדבקו במחלה מאותו סטודנט. 160 הנבדקים אותרו על ידי משרד הבריאות כמי שהיו במגע ממושך יותר עם אותו תלמיד חולה. אחת הסטודנטיות במוסד כתבה בפורום של המכללה: "הבוס שלי הורה לי לא להגיע לעבודה עד שהמצב יתבהר".

לסטודנטים המודאגים החליטו במכללה להפעיל גם כמה אפשרויות סיוע - הרצאה שיעביר מחר (רביעי) הפרופסור רפי קרסו בשעה 11:30 בבוקר, וכן כתובת אימייל לשאלות ותשובות - colman4u_2@hdq.colman.ac.il.