מזג האוויר השרבי והרוחות העזות שמנשבות ברחבי הארץ ממשיכים לתת אותותיהם ברחבי הארץ. מחברת החשמל מדווחים כי החל משעות הבוקר נפגעו מספר קווי מתח מקריסת עצים וחפצים שונים - בשל הרוחות העזות. הפסקות חשמל אירעו במספר אזורים ברחבי הארץ. עם זאת, דווח כי כל האירועים תחת שליטה וצוותים של חברת החשמל מטפלים בכל התקלות.

חברת החשמל מבקשת מהציבור להסיר מהמרפסות ומהגגות חפצים, העלולים לעוף ברוח או לקשור חפצים כאלה.  

שריפות ונזקים ברכוש בדרום

בחברת החשמל נערכים, ארכיון (צילום: רוני מרדכי - חדשות 2)
עמוד חשמל שקרס בקרית גת, הבוקר | צילום: רוני מרדכי - חדשות 2

משעות הבוקר המוקדמות פרצו מספר רב של דליקות ברחבי הארץ. למרבה המזל, בכל המקרים לא היו נפגעים ונגרם נזק לרכוש בלבד: בגליל פרצה שריפה בכניסה לקיבוץ גשר הזיו. השריפה התפשטה בשדה קוצים כשהיא מסכנת את הלולים ואת תחנת הדלק. 5 צוותי כיבוי נעזרים במטוס לכיבוי השריפה.

מוקדם יותר פרצה שריפה בשדה קוצים בנחל עוז. לא רחוק משם בתוך העיר שדרות נפל עץ על קווי מתח וגרם לשריפה. כוחות כיבוי הגיעו למקום וכיבו את האש. בנוסף אבטח הצוות את המקום עד להגעת צוות של חברת החשמל שטיפל בקווי המתח.

בקרית גת נפלו עמודי חשמל על כביש וגרמו לשריפת קוצים, גם שם טופל האירוע על ידי צוות של כבאות לכיש. בכפר הרי"ף פרצה דליקה של עצי דקל שכתוצאה ממנה נפגעו שני מחסנים ביתיים. רצף הדליקות נמשך גם באזור אשדוד שם פרצו דליקות בשדה קוצים בכניסה הדרומית לעיר וגם בכניסה הצפונית לעיר, סמוך לניר גלים.

בכפר חב"ד נפל לפנות בוקר עץ על עמוד חשמל וגרם לשריפה. נזק כבד נגרם לאחד הבניינים ומחסנים שהיו סמוכים לו. ביד רמב"ם פרצה שריפה בשדה קוצים בתוך היישוב שהתפשטה במהירות לתוך הבתים. כוחות הכבאות הצליחו להשתלט על האש לפני שגרמה נזק. עדיין לא ידוע מה גרם ישירות לשריפה, אך ללא ספק מדובר בהשפעה של מזג האוויר.

להימנע מלהשליך בדלי סיגריות

שריפה (צילום: חדשות 2)
שריפה בכפר חב"ד, הבוקר | צילום: חדשות 2

כאמור בכל האירועים לא היו נפגעים, אולם נזק נגרם לרכוש ולתשתיות. להב משה עמר דובר שירותי הכיבוי של חבל לכיש ממליץ לתושבים לחזק עצמים חיצוניים שיכולים להיתלש כתוצאה מהרוח ולהימנע מזריקת בדלי סיגריות מחלונות הרכבים, כדי למנוע התלקחות נוספת.

"באופן כללי אנו ממליצים למי שלא חייב להימצא בחוץ היום - להישאר בבית", הוסיף להב עמר. מגן דוד אדום פונה לציבור בבקשה להרבות בשתייה ולהצטייד בכובע בעת שהייה בשמש. לסובלים ממחלות כרוניות בדרכי הנשימה מומלץ להישאר בחדרים סגורים ולהימנע מפעילות ספורטיבית.

מזג האוויר: שרבי ואביך - לפחות עד מחר בבוקר

בשעות הבוקר המאוחרות עדיין נמדדו 35 מעלות באזורי השפלה והחוף, כשרוחות מזרחיות עד דרום מזרחיות - חמות ויבשות מאוד, מנשבות בעוצמות של בין 25 ל-40 קילומטרים בשעה.

במהלך השעות הקרובות יצפין השרב, ולכן האובך יגבר והרוחות יתחזקו אפילו עוד - בעיקר באזור הדרום, שם קיים חשש לסופות חול.

הקלה בחום צפויה רק מחר. הלילה עוד צפויות להמשיך לנשב רוחות, אולם לקראת שעות הבוקר המוקדמות הן יירגעו. מחר יישארו שאריות של אובך, שישקע במהלך היום. הטמפרטורות צפויות לצנוח בין 10 ל-17 מעלות, ומזג האוויר יירגע ויתייצב. מחר בשעות הבוקר אף יש סיכוי לגשם קל בצפון.

גולשי חדשות 2 באינטרנט, גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטונים ותמונות של מפגעי מזג האוויר ברחבי הארץ באמצעות  המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט.