לפני חודש וחצי נפצע אוראל בן ה-7 באורח אנוש, מרסיס של רקטת גראד שהתפוצצה בבאר שבע. הרסיס שחדר לראשו של אוראל נכנס מאזור הרקה, חדר למוח ופשוט חצה אותו, ותוך כדי כך שבר את עצם הגולגולת, ופיזר רסיסים שלה לתוך המוח.

אוראל נמצא בעיצומו של הליך השיקום הארוך והקשה. בתוך הטיפולים והניתוחים, הוא והמשפחה מנסים לשמור על אווירה של משפחה רגילה, עם ילד בן 7 רגיל. "אנחנו קיבלנו את אוראל מחדש. פשוט אלוהים נתן לנו לפתוח דף חדש. זה פשוט - אלוהים נתן לנו להראות לכל העם - יש ניסים ונפלאות", אומרת אמו, אנג'לה.

"אמרתי שאני חושבת שאין לי כבר את הילד. זהו. אני אמרתי - אלוהים, רק שהוא יישאר בחיים. לפחות בחיים...אני פשוט את זה לא מעכלת. אני בעצמי לא מעכלת. אני אומרת - איפה הייתי אז, ואיפה עכשיו. זה פשוט שמיים וארץ", מוסיפה אנג'לה בהתרגשות.

"מקרה נדיר"

את כרטיס החזרה מעולם המתים לעולמם של החיים, קיבל אוראל מהצוות הרפואי של סורוקה, שבמקום להכין את הוריו לאפשרות של תרומת איברים, החליטו להילחם נגד הסיכויים הקלושים, והצליחו. אחד מהם, ד"ר מוני בניפלא, מקפיד לבקר אותו בבית החולים השיקומי אלין בירושלים, שם הוא מאושפז כעת.

"השיקום של אוראל הוא מאוד מאוד נדיר", אומר ד"ר בניפלא. "לא רק העובדה שהוא נשאר בחיים, אלא גם המהירות שבה הוא הגיע לאן שהוא הגיע".

אחרי שלושה ניתוחי מוח, הרופאים בסורוקה החליטו שעדיף להשאיר את הרסיס בתוך ראשו של אוראל, ובחרו להתמקד בשיקום האזורים במוחו שלא נפגעו, את השאר - כנראה הטבע עשה.

יתחפש לצב נינג'ה

"הכי חשוב שיהיה בריאות של משפחה שלי, שיהיו מאושרים - דברים אחרים הכול אפשר לקנות אבל בריאות - לא", מסכם אבי, אביו של אוראל.

אוראל צפוי לעבור תהליך שיקום ארוך בפיקוחו של ד"ר עופר קרן. בינתיים - כמו כל הילדים - הוא מתכונן לחג הפורים, ומתכנן להתחפש לצב נינג'ה.

לפני שנפרדנו מאוראל, הבטחנו לאמו אנג'לה להודות בשמה לצוות הרפואי והסיעודי בסורוקה שהצילו את בנה, למיקי שרף, שאול סופר, אבי כהן, ישראל מלמד, ולדימיר מרקין, יצחק לזר ומיכל ברמי, ולכל מי שתמך, עודד והתפלל בשבילם.