תינוק פג (צילום: חדשות 2)
החשד: "נדבקה מתחילף חלב", ארכיון | צילום: חדשות 2

תינוקת כבת שנה וחצי שמאושפזת מאז שנולדה בבית החולים "הדסה" עין כרם, לקתה בחום גבוה ומצבה הידרדר. בדיקה העלתה כי היא סובלת מזיהום לאחר שנדבקה בחיידק מסוכן ואלים בשם "סקזאקי", שמועבר באמצעות מזון לתינוקות ויכול לגרום לדלקת קרום המוח. הידיעה פורסמה הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות".

בבית החולים עורכים כעת בדיקות בניסיון לאתר את הפורמולה בה נמצא החיידק והאם נדבקו בו תינוקות נוספים בבית החולים. מדובר בחיידק אלים שפוגע במיוחד בתינוקות ויכול גם לגרום לזיהום בדם, פרכוסים ולאיחור התפתחותי.

מאז שגילו בבית החולים על מצבה, היא נמצאת בבידוד. הרופאים מנסים לגלות מה הדביק אותה. בינתיים הספיק להשתפר מצבה של התינוקת וכעת מוגדר טוב. מבית החולים נמסר כי: "בעקבות הזיהום ננקטו מיד כל הפעולות הנדרשות ובכלל זה אבחון החיידק ומתן טיפול מוקדם לתינוקת. היא התגברה על הזיהום ומתאוששת. יצוין כי כל הבדיקות שנעשו עד עתה לא הראו את מקור החיידק".

עוד נמסר כי "לא ניתן לקבוע בשלב זה כי הזיהום התפתח כתוצאה משימוש מזון לתינוקות. מומחי מחלקה למיקרוביולוגיה קלינית ומחלות זיהומיות בהדסה ימשיכו בימים הקרובים לבדוק את המקור האפשרי לחיידק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק