ד"ר ראול רודריגז, המייסד של מכללת "מדיסין" לרפואה משלימה, הגיש היום תלונה במשטרה נגד סגן שר הבריאות יעקב ליצמן על ההחלטה לעכב את הקמת חדר המיון בבית החולים ברזילי באשקלון. ד"ר רודריגז טען בתלונתו במשטרה כי העיכוב הקמת המיון כבר גבה קורבנות בעבר ועתיד לגבות קורבנות בעתיד.

"בבית החולים יש כיום 28 מיטות במיון, הרבה מתחת למה שצריך על מנת לשרת אוכלוסיה בסדר גודל של חצי מיליון אזרחים", הסביר ד"ר רודריגז בשיחה עם ערוץ החדשות. "היום מסתובבים בינינו אנשים שבגלל ההחלטה הרצחנית הזאת ימותו לשווא".

"יש 400 אלף קברים באזור אשקלון וברור שזה לא העניין פה", טען רודריגז. "יש פה ניצול של מעמד ושל תפקיד מצב סגן שר הבריאות וקידום הצרכים הפוליטיים האלה יגרום למוות של חפים מפשע שאפשר למנוע", הזהיר רודריגז. לדברי הרופא המשטרה צריכה לטפל בסגן שר הבריאות ולא בכפפות של משי. "זו עבריינות לשמה", האשים.

אתמול: שרים מגיבים בצער להחלטה

"חבל שלא מצאו פתרונות הלכתיים נאורים יותר", אמר אתמול בערב שר ההסברה יולי אדלשטיין (ליכוד) במהלך כנס בני מצווה שארגן 'כולל חב"ד' בבנייני האומה על ההחלטה לדחות את הקמת חדר המיון בבית החולים ברזילי. "אני מאד מצטער על ההחלטה. התוצאה הייתה מאד צמודה אבל אני עדיין מביע אופטימיות זהירה. לאחר התגובה הציבורית כולם הבינו מה בעצם ההשלכות ואני מקווה שעוד חודש אחרי הערכות מחדש נצא עם תוצאה שונה", הוסיף אדלשטיין.

"אני חושב שעם זה שאנחנו רגישים למסורת שלנו, יש גם את קדושת החיים", הדגיש השר יוסי פלד שהגיע לאירוע, "אני חושב שההחלטה אתמול היא החלטה מאד רעה, אין לי הסברים מעבר לכך שמדובר באילוצים לא ענייניים, זו הייתה החלטה שלא מביאה כבוד לממשלה".

עם נחיתתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בוושינגטון ולצד ההכנות לקראת הנאום באיפא"ק, המשיך אתמול נתניהו להתעסק בהחלטת חברי הממשלה משלשום, שיזם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן. אתמול בערב הודיע ראש הממשלה על הקמת ועדת מומחים בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה אייל גבאי, שתבדוק שוב את נושא העתקת מיקום חדר המיון שצפוי לקום בבית החולים ברזילי באשקלון.

למרות שההחלטה כבר קיבלה את אישור שרי הממשלה, הוועדה שתוקם אמורה לבדוק את הנושא במהלך החודש הקרוב, עד אשר ההחלטה שהתקבל ה אתמול בממשלה תצא אל הפועל.