אם אתם באזור מישור החוף המרכזי או הצפוני, בוודאי הבחנתם בכמויות גדולות של גשמים שהחלו לרדת בשעות הלילה והתחזקו בשעות הבוקר האחרונות. עננות מפותחת שהצליחה לחדור לחלקים נתניה צפונה, הביאה איתה כמות נכבדה של גשם. בהמשך היום העננות תתפוגג והגשמים ייחלשו בהדרגה.

גשם בקיץ הוא לא אירוע נדיר, במהלך הקיץ האחרון התעוררנו לחמישה בקרים של טפטופים. עם זאת, מדובר בחודש אוגוסט חריג מהבחינה הזאת שהוא גם קריר יחסית מהממוצע, וגם נוח בטמפרטורה. במהלך החודש האחרון היו כבר שני ימים של גשם בעוצמה כזו שנקלטת במכשירים, דבר שמצביע על העובדה שלא מדובר רק בטפטופים. בהתחשב שמדובר בחודש אוגוסט, זהו בהחלט דבר יוצא דופן שקורה אולי פעם-פעמיים בעשור.

בשעות האחרונות מדווחים תושבי נתניה על גשם שיורד ללא הפוגה, ישנו רושם שהגשם "תקוע" במקום ויורד כל הזמן באותם האזורים. הסיבה לתופעה המיוחדת הזו - הלחות מהים החם מזינה כל הזמן את העננות ולכן טיפות הגשם יורדות כמעט כל הזמן באותו מקום.

החל משעות הלילה נמדדו כבר מספר מילימטרים של גשם באזור השרון וצפונה לכיוון חיפה. מבחינת עוצמת הגשם שירד, אין כל הבדל בינו לבין יורה של ממש, אבל לא ניתן למהר ולהכריז על בואו של היורה. עם זאת, הכבישים עשויים להיות מאוד חלקים וציבור הנהגים נדרש להיזהר בנסיעה בכביש.

מחר צפויה להיפתח שנת הלימודים תשע"ב, ובוודאי אלפי תלמידים ברחבי הארץ מתלבטים אם לקחת מטריה ליום הלימודים הראשון. אין צורך לדאוג, כי מחר בבוקר כבר לא צפוי גשם מהסוג הזה. לקראת שעות הצהריים העננות תתפוגג לאט והגשמים יפסקו. בימים הקרובים עד שבת ימשיך להיות מזג אוויר נעים. החל מיום שבת תורגש התחממות הדרגתית ויהיה חם יחסית לעונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק