בבית חולים "העמק" בעפולה אוהבים כנראה את חיות המחמד קצת יותר מדי: חתולי רחוב רבים מטיילים ללא הפרעה בכל מסדרונות בית החולים. את החיות השעירות ניתן לראות בתוך מחלקת אף אוזן גרון, המחלקות הפנימיות ואפילו במטבח בו מתבצעת חלוקת המזון.

הצילומים הללו, בהם נראים עשרות חתולים מציפים את המסדרונות, לא מפתיעים כלל את עובדי בית החולים. "יש מלא חתולים", מספרת אחת מעובדות הניקיון המועסקת בבית חולים "העמק". "הם מסתובבים... היום ראיתי אחד על הבוקר, בדרך כלל הפרוזדור מלא".

סכנה בריאותית חמורה למאושפזים, לרופאים - ולמבקרים

הימצאות חתולי הרחוב בין החולים מהווה סכנה בריאותית ברורה. החתולים יכולים להעביר מחלות לחולים המאושפזים במחלקות השונות על ידי שריטה או נשיכה, ובמקרה הגרוע יותר - עלולים החתולים אף להעביר מחלות מחולה אחד לשני.

אחת המטופלות בבית החולים כלל לא מתלהבת מהחברים החדשים המקיפים את מיטתה. "הן חוגגות במטבח", היא מספרת. "זה גועל נפש בעיניי, הן איפה שיש מזון", אומרת המטופלת.

בית חולים "העמק" ידוע לאחרונה בזכות מלחמתו העיקשת במחלות וזיהומים בהקשר של נגיף שפעת החזירים. נציגי בית החולים ביקשו לאחרונה שעדיף שלא להגיע למקום בכדי לצמצם את סכנת ההידבקות בנגיף, אך לחתולים ככל הנראה אין כל איסור כניסה.

בית החולים: "ידינו כבולות"

"חשוב שאנשים בסיכון לא יגיעו לבית חולים לבקר", אמרה רק אתמול מנהלת בית חולים "העמק", ד"ר אורנה בלונדהיים. "במידה והגיעו אנשים בקבוצת הסיכון יש להקפיד לרחוץ ידיים".

הרופאים ועובדי בתי החולים התריעו על התופעה המסוכנת מספר פעמים. אך כנראה שהנהלת בית החולים מפחדת יותר מהעברת מחלות בין בני אדםף ומתעלמת לחלוטין מהסכנה על ארבע שמשוטטת בין רגליה.

בתגובה נמסר מבית החולים כי "מדובר במצב אבסורדי. עקב החוק להגנת החתול, נאלצים בתי החולים בסביבה הכפרית להתמודד עם הבעיה בידיים כבולות. היות שהחוק אוסר את הוצאת חתולים משטח בית החולים, כל שנותר בידינו לעשות הוא לעקר חתולים ולנסות להרחיקם משטחי האשפוז באמצעים העומדים לרשותנו, וכך אנו פועלים ביתר שאת".