מטופלת סטרה לעובד ביה"ח בירושלים, ארכיון (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
אלימות בבית החולים, אילוסטרציה | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

הבוקר השביתה ההסתדרות הרפואית את בתי החולים ברחבי הארץ בעקבות שורה של תקריות אלימות. במשך שעתיים הפסיקו הרופאים את עבודתם הדחופה - ובזמן הזה שוב הותקפו אנשי צוות רפואי על ידי מטופלת, הפעם בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע החמור התרחש זמן קצר לאחר השעה 09:00 בבוקר, כשצעירה בת 21 הובהלה לבית החולים על ידי צוות מד"א. היא הגיעה למקום כשהיא קשורה בשל מה שהוגדר על ידי עדי ראייה כהתקף זעם שעברה.

בשלב מסוים ביקשה הצעירה מהרופאים להשתחרר למספר דקות על מנת ללכת לשירותים, וכשחזרה החלה להתפרע. היא צעקה על אנשי הצוות הרפואי, החלה לבעוט ולנשוך כל מי שעבר בדרכה. כתוצאה ממעשיה, נפגעו אח ואחות באורח קל וקיבלו טיפול רפואי במקום.

תוך זמן קצר הגיעו למקום מאבטחי בית החולים שהשתלטו עליה, והזעיקו את כוחות המשטרה. שוטרי מרחב מוריה עצרו את החשודה, שנלקחה לחקירה בתחנת המשטרה המקומית בעיר, כשנסיבות המקרה נבדקות.

הרופאים: צריך להעלות את המודעות

הבוקר התרחשו ברחבי הארץ צעדי מחאה של צוותים רפואיים בעקבות שורת המקרים האחרונים. עד לשעה עשר בבוקר קיימו הרופאים אספות הסברה בבתי החולים, שבמהלכן ניתנו לחולים טיפולי חירום בלבד, כגון שירותי דיאליזה דחופים, טיפול נמרץ, חדרי מיון, חדרי לידה, פגיות וטיפולים אונקולוגיים.

"רק בשבועיים האחרונים הותקפו שמונה רופאים ואנשי צוות", ציין דוקטור אייל יחזקאלי, סגן מנהל מחלקה בבית החולים אסף הרופא. "הגיע הזמן לעצור את זה. צר לי שהחולים שילמו את המחיר אבל צריך להעלות את זה למודעות. הדיונים ועבודת המטה מוצו, צריך שהקריאה הזו תצא החוצה".