לפני שנתיים נפטרה קרן עייש ז"ל ממחלת הסרטן. בערב חג השבועות הגשים בעלה ניסים את חלומם המשותף: להביא ילד לעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

לאחר חצי שנה של מאבק ממושך בבירוקרטיה, בעזרת ארגון "משפחה חדשה", בא לעולם התינוק הישראלי הראשון שנולד מעוברים מוקפאים של אישה שנפטרה, באמצעות אם פונדקאית.

היום אמורה להיערך ברית המילה של הרך הנולד, שייקרא בשם שבחרו לו אביו ואמו, כשעוד הייתה בחיים. בשנת 2002, קרן הלכה לבדיקות בעקבות כאבי ראש חזקים והתברר שיש לה גידול סרטני.

עוד לפני כן החלו בני הזוג בטיפולי פוריות, מפני שקרן לא הייתה מסוגלת להרות. בעקבות המחלה הופסקו הטיפולים אך נותרו שני עוברים מוקפאים. "דיברנו כל הזמן על זה שהיא תבריא ועל העוברים המוקפאים שיהפכו לילדים שלנו", סיפר ניסים לעיתון "ידיעות אחרונות".

"אני יודע כמה היא הייתה מאושרת"

לאחר ניתוח מוצלח שבה קרן לעבודתה, אך ב-2007 המחלה הכתה שנית. בשנת 2009 הרימו הרופאים ידיים. "קרן אמרה לי, 'אני רוצה שלאחר מותי תביא מהעוברים שלנו ילדים לעולם'", אמר ניסים לעיתון.

לפי הפרסום ב"ידיעות אחרונות", משרד הבריאות לא אישר לערוך את תהליך הפונדקאות בישראל מפני שעל פי חוק, הפונדקאות חייבת להיות הסכמה של שני בני הזוג - אך קרן כבר איננה בין החיים. הפונדקאות לבסוף התרחשה בארה"ב.

"כאב לי שלא קרן היא זו ששוכבת על המיטה ומחבקת את הבן שכל כך חיכינו לו", אמר עייש. "אני יודע כמה היא הייתה מאושרת ושמחה לראות את הבן שלנו".