טרגדיה במהלך לידה. אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
יולדת שלישיה במצב קשה. אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

טרגדיה בבית החולים בילינסון: אישה כבת 37 מאזור המרכז הגיעה לפני מספר ימים ללידה כשהיא בשבוע ה-27 להיריונה, וברחמה שלישייה.

האישה הייתה אמורה ללדת בבית חולים אחר, אבל בעקבות עומס – בבית החולים איכילוב שלחו אותה לבילינסון אחרי שהצירים כבר החלו. אולם במהלך הלידה, שהיא תמיד קשה ומסוכנת, החל דימום חריף שגרם לקריסה של מערכות הגוף.

הרופאים ביצעו בה החייאה, הצליחו להציל את חייה והעבירו אותה להמשך אישפוז במחלקת טיפול נמרץ. נכון לשעה זו היא מאושפזת במצב קשה מאוד, כשהיא מונשמת ומורדמת, אך מצבה יציב. שלושת הפגים נולדו בריאים ומצבם תקין.

לחדשות 2 נודע כי שני בני הזוג, שהינם שומרי מסורת, קיבלו ייעוץ בתחילת ההיריון ולפיו עדיף מבחינה בריאותית לבצע "דילול עוברים", אבל לאחר התייעצות עם רבנים - החליטו הבעל והאישה שלא לעשות זאת ולהסתכן בלידת שלישיה.

"צוות בית החולים קשוב לצרכי המשפחה"

מבית החולים בילינסון נמסר בתגובה לחדשות 2 כי "שלושת התינוקות נולדו בניתוח קיסרי והועברו לטיפול בפגייה ומצבם יציב. במהלך אשפוזה של האישה, לאחר הלידה נדרשה התערבות כירורגית בשל דימום והיא הורדה בדחיפות לחדר ניתוח. במהלך הניתוח לעצירת הדימום הרופאים התמודדו עם הידרדרות במצבה וקריסת מערכות, עד כדי צורך לביצוע החייאה שהצליחה".

"האישה הועברה להמשך טיפול במחלקת טיפול נמרץ כללי ומצבה מוגדר קשה מאוד אך יציב", הוסיפו בבילינסון. "הריון מרובה עוברים טומן בחובו סיכון לאם ולעוברים ולעיתים מתרחשים דימומים לאחר הלידה. צוות בית החולים קשוב לצרכי המשפחה, האירוע דווח למשרד הבריאות".

יולדת נוספת במצב קשה בעקבות תסחיף מי שפיר

באירוע אחר באותו בית חולים, מערכות גופה של יולדת נוספת, בת 38, קרסו בעקבות סיבוך של תסחיף מי שפיר. היולדת הגיעה אתמול כשהיא בסוף החודש התשיעי, ובמהלך הלידה מצבה הידרדר.

 בוצעה בה החייאה, אבל גם זה לא עזר וכמוצא אחרון, הרופאים חיברו אותה למכונת " אקמו", שנמצאת רק בבלינסון והיא מחליפה את התפקוד של הלב ושל הריאות בגוף. השימוש העיקרי הוא לאנשים שסובלים מסיבוך כתוצאה של שפעת החזירים. מצבה של היולדת קשה מאוד, אך הוא התייצב. התינוקת במצב טוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק