כלב מת ברחוב - תנו לחיות לחיות
אחד הכלבים שמת מההרעלה | צילום: תנו לחיות לחיות

האם מרעיל סדרתי של בעלי חיים פועל בלב תל אביב? עמותת "תנו לחיות לחיות" פנתה היום למשטרת תל אביב בדרישה לחקור סדרה של מקרי הרעלה של בעלי חיים בגן ציבורי, סמוך לרחוב אסירי ציון בעיר, בשכונת קריית שלום.

מאז יום שבת האחרון נמצאו מתים בגן הציבורי כ-10 כלבים, כולם כלבי בית ולא כלבים משוטטים, זאת נוסף על עשרות ציפורים וחתולים. "הואיל ואחד פגרי הכלבים היה בתוך שיחי נוי גבוהים מאוד בגובה של בן אדם, יכול להיות שמי שפנה לדווח על הפגר הוא המרעיל", כתבו בעמותה למשטרה.

עו"ד ראובן לדיאנסקי, חבר מועצת העיר הממונה על תחום בעלי החיים אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט כי "זה מקרה חמור מאוד, שעד כמה שאני יודע נמצא בחקירת משטרה. מאחר ודבר נורא שכזה קורה בתחום השיפוט של העירייה פניתי לסמנכ"ל השיפוט שלנו, בבקשה לדחוק במשטרה ולחקור את העניין במהירות".

"כל כלב שנכנס לפארק - מת"

חתולה מתה זרוקה ברחוב - תנו לחיות לחיות
פגר של חתול מורעל בפארק | צילום: תנו לחיות לחיות

"לדעתי צריך להציב שם מצלמות שיצלמו 24 שעות ביממה", הוסיף עו"ד לדיאנסקי. "עיריית תל אביב לא יכולה להשאיר את הטיפול רק למשטרה. צריך לעשות משהו כדי שההרג הזה לא יימשך". בעקבות פנייתו של לדיאנסקי למשטרה, פתחו שם בחקירת הנושא.

לדבריו, הסימנים מצביעים על כך שמדובר בהרעלה מכוונת וסדרתית. "רעל זרחני, שכנראה בו השתמשו בהרעלות, לא סתם מסתובב בשוק ולא כל אחד יכול להשיג אותו. מדובר כאן גם בסכנה לבני אדם - זו חורשה שגם ילדים נמצאים בה ואם ילד קטן אוכל את הרעל גם הוא בסכנת חיים".

"כל יום מתים שם כלבים, ומדובר בכלבי בית", אומר לדיאנסקי. "אנשים משחררים שם את הכלבים וסומכים על הרשות המקומית שתפקח על הנעשה בגן". ב"תנו לחיות לחיות" מזהירים את בעלי הכלבים בתל אביב שלא לשחרר בפארק המדובר את הכלבים, מפני ש"כל כלב שנכנס לשם - מת".