ביום ראשון בשעות בלילה הבחינו שוטרי תחנת צפון תל אביב בנער בן 16 המסתובב חבול ומבולבל כשהוא מתקשה ליצור קשר עם הסביבה. הנער פונה לבית החולים איכילוב בעיר ולאחר שהוריו אותרו, התברר כי יצא עם נער נוסף לבילוי. הנער השני אותר גם הוא ונחקר.

בחקירת הנער השני הנוסף התברר כי השניים השתמשו בצמח הדטורה, הגורם להזיות קשות. הנערים למדו על השימוש בצמח באתר אינטרנט. כתוצאה מכך, נפגע אחד הנערים והוא עדיין מאושפז בבית החולים כשהוא סובל מהזיות ומטשטוש.

ד"ר פיני הלפרן, מנהל חדר המיון באיכילוב אמר לחדשות 2 באינטרנט, כי צמח הדטורה מכיל חומרים שנקראים אלקלואידים, שדומים בהשפעתם לזריקת האטרופין המוכרת לנו ממלחמת המפרץ, ובנוסף הוא מצוי באותה קבוצת חומרים הפעילים ב-LSD.

לפני חודשיים: נערים שאפו גז מזגנים

נער בן 16 נמצא ללא רוח חיים לפני כחודשיים בשטח בית הספר רש"י בנתניה. צוות מד"א שרון שהגיע למקום ניסה להחיות את הנער, אך ללא הצלחה, ונאלץ לקבוע את מותו. בחקירה התברר שהנער שאף גז מזגנים, ביחד עם ארבעה נערים נוספים. אחד מהם הודה כי דחף את חברו אל מותו.

הנער שנהרג, סיסאי אשטו, הוא בן יחיד שאמו נפטרה עוד כשהיה בן שנתיים. כשהיה בכיתה ז' עבר ללמוד בפנימייה באזור השרון. אביו הגיע לזירה בעקבות שמועה שהגיעה לאוזניו וזעק בבכי: "השארת אותי לבד, איך זה קרה לי?".