לידה מוקדמת נגמרה במוות. אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
העובר מת בדרך לבית החולים | צילום: רויטרס

טרגדיה באזור חדרה: צעירה בחודש ה-7 להריונה שכרעה ללדת לא הספיקה להגיע לבית החולים, ילדה את התינוק ברכב – אולם הוא לא שרד ומת זמן קצר לאחר מכן בבית החולים.

צעירה בשנות ה-20 לחייה מאזור חדרה, בשבוע ה-28 להריונה, נתקפה לפנות בוקר בצירים מוקדמים ויצאה יחד עם בעלה ברכב לכיוון בית החולים "הלל יפה" בחדרה. באמצע הדרך, סמוך לקיבוץ גן שמואל הבינה האישה שהתינוק עומד לצאת, עצרה בצד הדרך והזעיקה את מד"א.

צוות של מד"א-שרון שהגיע למקום גילה כי התינוק כבר בחוץ, אולם הוא היה במצב קשה מאד, ללא הכרה וללא נשימה. אנשי מד"א החלו בפעולות החייאה דחופות תוך פינויים של האם והוולד לבית החולים, אולם התינוק הגיע ללא רוח חיים ל"הלל יפה", ורופא הפגייה נאלץ לקבוע את מותו במקום.

"העובר היה בגודל של כף יד"

"הם עצרו באמצע הדרך לבית החולים, ליד תחנת אוטובוס סמוך לגן שמואל", סיפר לחדשות 2 יוסי רקח, מנהל מד"א-שרון. "העובר כבר היה בחוץ, ללא דופק, כחול כולו, רפוי וגמור. מדובר בעובר קטן מאד, בגודל של כף יד. זה לא מצב שאפשר לצאת ממנו בכלל".

"צוות מד"א וניידת טיפול נמרץ שהוזעקו למקום ביצעו בתינוק החייאה ממושכת ובמקביל פינו אותו לבית החולים", הוסיפו במד"א, "אבל זה כבר היה מאוחר מדי והוא הגיע ללא רוח חיים. רופא ילדים של בית החולים נאלץ לקבוע את מותו במקום". סיבת המוות המדוייקת עדיין לא ברורה, אולם ההערכה היא כי ריאותיו של העובר לא היו בשלות בשל גיל ההיריון הצעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק